Orbán Viktor öccse nagy galibába keveredett.
Nem Orbán Áron öccse volt a főszereplő, mégis a családja sodródott bajba
Összevesztek egymással azok vállalkozók, akik Orbán Áron mögött álltak a vietnámi vendégmunkások behozatalával kapcsolatos bizniszben. Ez az elszámolási vita vezetett oda, hogy kikerült a nyilvánosság elé az a hangfelvétel, amelyről portálunk is beszámolt. A Telex csütörtökön kiderítette a felvétel rögzítésének körülményeit is.
Orbán Áron idén májusban ellátogatott a Miniszterelnöki Kabinetirodába, hogy az ott dolgozó Héjj Dávid miniszterelnöki biztossal találkozzon. Üzlettársa, Garay B. közben folyamatos telefonkapcsolatban volt vele, hogy így felvételt készíthessen a találkozóról. Mint a Telexnek elmondta,
„önvédelemből” biztosította be magát,
mivel Héjj korábban letagadta a miniszterelnöknél, hogy Orbán Áronnal nála jártak.
Orbán Áron cége a Pécsi Tudományegyetem (PTE) kétnapos életmentő tanfolyamára eddig közel 50 vietnámi állampolgárt regisztrált. A hangfelvételen hallatszik, hogy Orbán Áron arra panaszkodik, hogy
a magyar hatóságok hátráltatják az ehhez szükséges vízumkérelmeiket.
Kiderült, miért volt szükség a csoportonként 12 millió forintért megrendelt úgynevezett „Citizen Life Saver” képzésekre. Ennek oka, hogy a harmadik világból importált vendégmunkások a tanúsítványuk révén könnyebben juthassanak munkavállalási engedélyhez a schengeni térségben. Ezért busásan fizettek a miniszterelnök öccse által vezetett Multi Shoot Rt.-nek.
A szürkezónában mozgó vállalkozók, ügyeskedők és alvilági figurák állnak a háttérben
A magyar jogi diplomával nem rendelkező, de sokak által ügyvédként ismert „dr. Garay” a bajba került vállalkozóknak segített tanácsadóként, úgynevezett „megoldóemberként”. Ilyen kapcsolatban állt M. Jánossal is, aki egy áfacsalásra szakosodott strómanhálózatot üzemeltetett a később emiatt börtönbüntetésre ítélt F. Gyulával.
M. János megúszta börtönt. Később verőemberek jelentek meg az irodája előtt, de végül senkinek nem esett bántódása.
Orbán Viktor testvére akkor került képbe, amikor Garay újra felvette a kapcsolatot M. Jánossal, hogy a vietnámi munkaerő behozatalára épülő üzletbe kezdjenek.
Orbán Áront a családneve miatt vették be: jó hátszelet reméltek a miniszterelnöki rokontól
Azt remélték, hogy általa előnyhöz juthatnak a munkaerőbizniszben kialakult versenyben, hiszen a kormányfő öccse potenciálisan új ajtókat nyithatott meg számukra. A valóságban azonban a piacon már telítettség volt, és sok toborzó kétszeres nyereségre tett szert a munkavállalókkal.
A ügyleteire valószínűleg sosem derült volna fény,
ha Garayék nem rögzítik a Héjj Dáviddal folytatott beszélgetést, ami végül kiszivárgott.
A hangfelvétel elkészítése után M. János kért Garaytól a másolatot. Akkor még egységes volt a csapat, de viszonyuk később egy elszámolási vita miatt megromlott, így komoly feszültséget okozott a másolat létezése. Az anyag kiszivárogtatása mögött feltehetően M. János áll.
A felvétel leginkább az Orbán családot érinti kínosan,
bár Orbán Áron inkább csak húzónév volt. Az ügy minden érintettje okkal aggódhat, hogy a hatóságok rájuk szállnak.
(Nyugati Fény nyomán)