Somkuti Bálint az ’56-os forradalmárokról posztolt.

Somkuti Bálint, az orbáni ÁVH, azaz a Szuverenitásvédelmi Hivatal kutatója néhány héttel Orbán Balázs hatalmas visszhangot kiváltott mondatai után az 1956-os forradalmárokról posztolt – nem kellett volna.

Lassan kiderül, mit gondol a Fidesz 1956-ról

A Szuverenitásvédelmi Hivatal szerződést bontott Somkuti Bálinttal. A „kutató” az 1956-os forradalom gyásznapján eredetileg arról posztolt a Facebookon, hogy

„aki a túlerőt nem tiszteli, az nem hős, hanem bolond”

– írta meg a 444.hu.

„A Szuverenitásvédelmi Hivatal a mai napon azonnali hatállyal szerződést bontott dr. Somkuti Bálint kutatóval”

– jelentette be a hivatal.

Somkuti többször is módosította a bejegyzését

Somkuti, aki eddig a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet kutatója volt az ‘56-os forradalom leverésének emléknapján egy fekete-fehér fotót tett ki.

Rajta egy romos utcával és egy tankkal, a poszthoz pedig eredetileg a fenti mondatot írta hétfőn reggel 7 óra 8 perckor. A posztot a nyilvánosan elérhető szerkesztési módosítások alapján egy perc múlva, 7 óra 9-kor módosította arra, hogy

„Aki a túlerőt nem ismeri fel, az nem hős, hanem bolond!”

A portál azt írta, hogy Somkuti összesen háromszor módosította a nemzeti emléknapi posztot, a legutolsó módosítása így szólt:

„Aki a túlerőt nem ismeri fel, az nem elsősorban hős, hanem bolond!”

Az 1956-os forradalomról Orbán Balázs nyilatkozott egy hónapja

Megírtuk, hogy szeptember végén, épp egy hónappal az ’56-os forradalom évfordulója előtt Orbán Balázs kijelentése verte ki a biztosítékot.

Az elmúlt évtizedek talán legsúlyosabb politikai vallomásának tekinthető, ami Orbán Balázs szájából elhangzott a Mandiner podcastjében. A miniszterelnök „politikai igazgatója” magától elárulta:

az Orbán-kormány nem védekezne, ha Oroszország megszállná Magyarországot.

Íme Orbán Balázs súlyos bejelentése hazánk Oroszország általi megszállása kapcsán

Ez abból derült ki, hogy a háború ügyét érintve egyszer csak arról kezdett magyarázni:

56-ból kiindulva mi valószínűleg nem csináltuk volna azt, amit Zelenszkij elnök csinált 2,5 évvel ezelőtt,

mert felelőtlenség, (…) ha minket megkérdeztek volna, akkor mi nem tanácsoltuk volna, azért, mert 56-ban az lett, ami lett.

Magyarról magyarra lefordítva ez annyit tesz: ha 2022-ben Oroszország nem Ukrajnát, hanem Magyarországot támadta volna meg, nem védekezett volna.

Tehát az ország vezetése megadta volna magát az orosz hadseregnek, Vlagyimir Putyin markába lökve az országot.

Orbán Viktor később hibának nevezte Orbán Balázs mondatait, és a politikai igazgató is elnézést kért, ha valakit megbántott volna.

Kapcsolódó:

Mi szégyelljük magunkat Orbán helyett: Lánczi Tamásék miatt vették elő Magyarországot

Baj van, fiúk? Kövér László páros lábbal szállt bele Orbán Balázsba

Káosz van: A honvédelmi miniszter elkeseredett bejelentést tett Orbán Balázs hazaáruló kijelentése után

Lesokkolt mindenkit: Orbán Balázs akkora hazaáruló, hogy arra még a nemzetközi sajtó is felkapta a fejét