Hoppá, ezt biztos nem tudtad! Pár hét múlva újra szavazás jön Magyar Péterről

Te hogy döntesz majd?

Hoppá, ezt biztos nem tudtad! Pár hét múlva újra szavazás jön Magyar Péterről

Ceglédi Zoltán politikai elemző hívta fel rá a figyelmet a közösségi oldalán, hogy Magyar Péter (aki korábban azt ígérte: nem veszi fel az EP-madátumát, hogy a magyarországi pártépítésre tudjon koncentrálni), végül azzal az ígérettel vette fel mégis a brüsszeli mandátumot, hogy „legkésőbb fél év után újra megszavaztatja, hogy megérte-e felvenni az európai parlamenti mandátumát vagy vissza kell jönnie.”

Mivel ez június közepén történt, ezért még idén, bőven karácsony előtt újra szavazhatunk arról, hogy jó ötlet volt-e Magyarnak kimennie.

Ceglédi Zoltán érveket is szolgáltat, hogy hogyan döntsünk majd a pár hét múlva megtartandó szavazáson. A poltikai elemző posztját változtatás nélkül idézzük a Facebook-oldaláról:

PÁR HÉT MÚLVA ÚJRA SZAVAZUNK MAGYAR PÉTERRŐL

Látom a kritikákat, amelyek Magyar Pétert amiatt érik, hogy zilált, a szó legrosszabb értelmében bulváros a magánélete, hogy nem tud a munka több frontján egyszerre teljesíteni, egyszerre kárvallottja a kétlakiságnak a brüsszeli munka (rengeteget hiányzik) és a hazai pártépítés (nem tud odafigyelni, kik férnek hozzá a Tiszához, pénzemberek itt, lehallgatások ott).

Nos, szerintem ez pont olyan kérdés, amit Magyar Péter időben, előre rendezett. Mint arra emlékezhettek, mikor júniusban úgy döntött, hogy korábbi ígérete ellenére felveszi a brüsszeli mandátumot, két ígéretet tett:

1. a fizetése felét jótékony célra fordítja (ez ma még csak az alapfizetése felét jelenti, aminél jóval többet keres, de ha transzparens módon elszámol a jótékonysággal, esetleg ki is egészíti a valós keresete felére, az példamutató gesztus lesz)

2. „Legkésőbb fél év után újra megszavaztatja, hogy megérte-e felvenni az európai parlamenti mandátumát vagy vissza kell jönnie.” – ez június közepén történt, azaz még idén, bőven az ünnepek előtt Magyar Péter újfent megkérdez minket, Brüsszelben vagy Magyarországon szeretnénk-e. Igazi politikusi nagyságot jelezne, ha a hazaváró többség akaratának engedne (és meggyőződésem, hogy a Tisza-szigetek itthon szeretnék látni), és átadná a mandátumát a kiváló Bogdán Csabának.

Lássuk meg, ez 2-3 hét múlva már meg kell történjék.


.