Szén-monoxid-mérgezésben halhattak meg.

Két holttestet találtak egy családi házban Nagyesztergáron – közölte hétfőn a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

A gázkazán okozhatott bajt

A tájékoztatás szerint a Kossuth Lajos utcai kétszintes ház alsó szintjén két középkorú férfi vesztette életét.

Nem zárható ki, hogy szén-monoxid-mérgezés miatt.

A házban egy nyílt égésterű gázkazán működött jól szigetelő, zárt ablakok mellett – írták.

A tűzoltók arra hívták fel a figyelmet, hogy leggyakrabban akkor keletkezik szén-monoxid, ha zárt térben nyílt láng ég, és nem biztosított az állandó és automatikus szellőzés.

Fa és gáz égésekor egyaránt keletkezhet szén-monoxid. A szén-monoxid-mérgezések elkerülése érdekében

tanácsos szakemberrel telepíttetni és rendszeresen ellenőriztetni a fűtőeszközt

– írták a közleményben.

(MTI)