Szén-monoxid-mérgezésben halhattak meg.
Két holttestet találtak egy családi házban Nagyesztergáron – közölte hétfőn a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.
A gázkazán okozhatott bajt
A tájékoztatás szerint a Kossuth Lajos utcai kétszintes ház alsó szintjén két középkorú férfi vesztette életét.
Nem zárható ki, hogy szén-monoxid-mérgezés miatt.
A házban egy nyílt égésterű gázkazán működött jól szigetelő, zárt ablakok mellett – írták.
A tűzoltók arra hívták fel a figyelmet, hogy leggyakrabban akkor keletkezik szén-monoxid, ha zárt térben nyílt láng ég, és nem biztosított az állandó és automatikus szellőzés.
Fa és gáz égésekor egyaránt keletkezhet szén-monoxid. A szén-monoxid-mérgezések elkerülése érdekében
tanácsos szakemberrel telepíttetni és rendszeresen ellenőriztetni a fűtőeszközt
– írták a közleményben.
(MTI)
Valódi Hírek










