David Pressman távozik Budapestről.
2025 januárjának közepén jár le a megbízatása David Pressman budapesti amerikai nagykövetnek.
Hosszú beszéddel búcsúzott a magyaroktól
Az Egyesült Államok nagykövete kedden a német nagyköveti rezidencián tartott
beszédet a liberális demokrácia védelmének fontosságáról.
Hamarosan már nem ő fogja ellátni hazánkban az Egyesült Államok nagykövetének feladatait, ugyanis távozik posztjáról – számolt be az index.hu.
Pressman a George C. Marshall Központ alumni rendezvényén mondott beszédében hangsúlyozta, hogy megtisztelés volt számára az Egyesült Államok elnökét képviselni Budapesten. Valamint együttműködni olyan kollégákkal, mint Julia Gross német nagykövet.
A demokrácia védelme a legfontosabb
„A Marshall Központ 1993-as megalapítása óta nem volt még olyan időszak, amely ennyire látványosan rávilágított volna az olyan intézmények szükségességére, amelyek megerősítik a demokratikus elveket és
felkészítik a nemzetek vezetőit a liberális demokrácia védelmére”
– mondta a nagykövet. Pressman szerint Oroszország Ukrajna elleni inváziója fájdalmasan emlékeztette a központ fő küldetésére. Azaz
a demokratikus értékek és intézmények aktív védelmezésére.
A demokrácia fontosságáról beszélt
A beszéde végén kijelentette, hogy együtt kell dolgozni a demokrácia védelmében, hogy megőrizzék azokat az értékeket, amik a második világháború óta a transzatlanti biztonság alapját adták.
„Miközben Putyin háborút folytat a szomszédban,
a demokrácia támadás alatt áll, és a tekintélyelvűség erősödik,
az önök munkája ezekben a kérdésekben küzdelmes, gyakran hálátlan. Mégis rendkívül sürgető feladat lesz, és a lehető legtöbb sikert kívánom önöknek”
– fogalmazott.
Valódi Hírek










