David Pressman távozik Budapestről.

2025 januárjának közepén jár le a megbízatása David Pressman budapesti amerikai nagykövetnek.

Hosszú beszéddel búcsúzott a magyaroktól

Az Egyesült Államok nagykövete kedden a német nagyköveti rezidencián tartott

beszédet a liberális demokrácia védelmének fontosságáról.

Hamarosan már nem ő fogja ellátni hazánkban az Egyesült Államok nagykövetének feladatait, ugyanis távozik posztjáról – számolt be az index.hu.

Pressman a George C. Marshall Központ alumni rendezvényén mondott beszédében hangsúlyozta, hogy megtisztelés volt számára az Egyesült Államok elnökét képviselni Budapesten. Valamint együttműködni olyan kollégákkal, mint Julia Gross német nagykövet.

A demokrácia védelme a legfontosabb

„A Marshall Központ 1993-as megalapítása óta nem volt még olyan időszak, amely ennyire látványosan rávilágított volna az olyan intézmények szükségességére, amelyek megerősítik a demokratikus elveket és

felkészítik a nemzetek vezetőit a liberális demokrácia védelmére”

– mondta a nagykövet. Pressman szerint Oroszország Ukrajna elleni inváziója fájdalmasan emlékeztette a központ fő küldetésére. Azaz

a demokratikus értékek és intézmények aktív védelmezésére.

A demokrácia fontosságáról beszélt

A beszéde végén kijelentette, hogy együtt kell dolgozni a demokrácia védelmében, hogy megőrizzék azokat az értékeket, amik a második világháború óta a transzatlanti biztonság alapját adták.

„Miközben Putyin háborút folytat a szomszédban,

a demokrácia támadás alatt áll, és a tekintélyelvűség erősödik,

az önök munkája ezekben a kérdésekben küzdelmes, gyakran hálátlan. Mégis rendkívül sürgető feladat lesz, és a lehető legtöbb sikert kívánom önöknek”

– fogalmazott.