Ózdon történt a döbbenetes eset.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt egy fiatalkorú fiú ellen emberölés előkészületének bűntette miatt – írták közleményükben.
Meg akarta szúrni a tanárnőt
A fiatal kést vitt az iskolába, és
közölte osztálytársaival, hogy meg fogja a szurkálni tanárnőjüket.
A vádirat szerint a fiatalkorú vádlott egy ózdi szakiskola tanulója, amelynek udvarán 2023 májusában, délelőtt, két kiskorú fiú vitatkozott, lökdösődött. A tanárnő szétválasztotta őket, ezért
az egyik fiú azzal fenyegette meg, hogy megöli.
Bilincsben vitték el
A tanárnő erről beszámolt az iskolaőrnek, a fiút a rendőrök bilincsben előállították a rendőrkapitányságra.
A vádlott tudomást szerzett a történtekről, és felháborodott azon, hogy bilincsben vezették el a barátját. Ezért
elhatározta, hogy kést visz az iskolába, és megöli a tanárnőt.
Tervének megfelelően pár nap múlva otthonából magához vett egy 20 cm hosszúságú kést. Az iskolába érkezve az osztályteremben elővette, közölte osztálytársaival, hogy meg fogja szurkálni tanárnőjüket.
Néhány tanuló értesítette az osztályfőnököt, aki elvette a vádlottól a kést, és átadta a főigazgatónak, aki elszámoltatta a vádlottat.
A tanárnőt csak utólag tájékoztatták
Délelőtt megérkezett az iskolába a tanárnő. Miután tájékoztatták az előzményekről, bement az osztályterembe, hogy megtartsa az óráját. A fiatalkorú vádlott azt
követelte tőle, adja vissza a kést, mert azzal akar bosszút állni rajta.
Le fogja szúrni, mert rendőrt hívott a barátjára. A sértett értesítette a rendőrséget, a főigazgató pedig a vádlott szüleit, akik hazavitték a fiatalt.
Az ügyészség a büntetlen előéletű vádlottal szemben fiatalkorúak fogházában letöltendő szabadságvesztést indítványozott, próbaidőre felfüggesztve.
(Kiemelt képünk illusztráció)
Valódi Hírek










