A családi házban lette rosszul.
Enyhe szén-monoxid-mérgezéses tünetekkel nyolc gyermeket szállítottak kórházba a mentők vasárnap délután Érdről, a Tusnádi utcából – írta meg honlapján a katasztrófavédelem.
Szerezz be érzékelőt a biztonságod érdekében!
A családi ház nappalijában palackról üzemelő propánbutánsütőt használtak,
amikor a gyermekek rosszul lettek.
Az érdi hivatásos tűzoltók zárt nyílászárók mellett méréseket végeztek a helyiségben, ahol már nem tudták kimutatni a szén-monoxid jelenlétét.
A méréseket követően a tűzoltók átszellőztették az ingatlant, majd biztosították a helyszínt.
A szén-monoxid-mérgezés megelőzhető!
Az otthon tartózkodás önmagában is számos veszélyt rejthet magában. Ezek közül az egyik legveszélyesebb egy mérgező gáz jelenléte, ami leggyakrabban a fűtési időszakban, ám azon kívül is
okozhat mérgezést, súlyosabb esetben pedig halált.
Ez a gáz a köznyelvben „csendes gyilkosnak” is nevezett szén-monoxid – írták.
Mit tegyünk, ha valaki szén-monoxid-mérgezést szenvedett?
Szén-monoxid mérgezés esetén több dologra is figyelnünk kell, ha a bajba jutottakon segítünk. A helyiségben vagy akár az egész lakótérben még mindig kimutatható lehet a mérgező gáz. Ezért
azonnal hozzuk ki a bent tartózkodókat és ne lélegezzünk az érintett területen.
A szabad levegőn helyezzük biztonságba a mérgezést szenvedett embereket. Ájulás esetén pedig alkalmazzuk a stabil oldalfektetést. A lehető legrövidebb időn belül kérjünk szakszerű segítséget.
Értesítsük a katasztrófavédelmet és a mentőket az ismert segélyhívó számokon.
Amennyiben lehetőségünk van a tüzelő-fűtő berendezés biztonságos lekapcsolására, a szellőztetésre és a gázrendszer főcsapjának elzárására, ezeket is tegyük meg.
Ha valaki magán érzi a szén-monoxid-mérgezés tüneteit, azonnal menjen a szabad levegőre, és tárcsázza a 112-es számot, vagy a katasztrófavédelem műveletirányítási központját a 105-ös segélyhívó számon.
Valódi Hírek










