Nem jó magyarnak lenni mostanában?

Magyarországon nemcsak a nyugati országokhoz, hanem a térségünkhöz képest is boldogtalanabban az emberek – derül ki az NN Biztosító közleményéből.

Egyre boldogtalanabbak vagyunk

Kutatásuk alkalmával több mint ezer főtől kérdezték meg, hogy

egy tízes skálán mennyire érzik magukat boldognak.

A kérdésre összesen 11 országból – Magyarországról, Szlovákiából, Csehországból, Lengyelországból, Romániából, Törökországból, Észtországból, Hollandiából, Görögországból, Belgiumból és Japánból – érkezett válasz.

Az eredmények szerint Magyarország átlagos boldogságpontszáma 5,4,

amely elmarad térségünk többi országáétól.

Romániában is boldogabbak az emberek

Szlovákiában és Lengyelországban ugyanis 5,9,

Romániában és a cseheknél pedig 6,4 lett a pontszám.

Ráadásul boldogságunk csökkenő tendenciát mutat. A három évvel ezelőtti boldogságpontszámhoz képest idén 0,3 ponttal alacsonyabb lett a magyar átlag.

Sok oka van a boldogtalanságnak

Hogy mennyire érezzük magunkat boldognak, számos tényezőtől függ. Szerepet játszik az életkor is, jellemzően a 18–34 éves korosztály adta a legmagasabb boldogságpontszámot, amelyet az 50–64 éveseké követett.

A legkevésbé boldog generáció a 65 év felettieké,

akiket a 35–49 éves korosztály követ.

Az életkor mellett a pénzügyi biztonságérzet is jelentős mértékben hozzájárul a boldogsághoz.

A kutatás szerint azok, akiknek van legalább hathavi félretett pénzük, jóval boldogabbnak érezték magukat, mint azok, akik nem rendelkeznek tartalékkal.

Kapcsolódó:

Lehullt a lepel: Hatalmas bajban vannak a magyarok