Az előzés szabályai is változtak.

A hétfő esti Magyar Közlönyben megjelent módosítás szerint azonnali hatállyal változott a magyar KRESZ a megkülönböztető jelzést használó járművekre vonatkozóan.

Éjjel jelent meg, reggel érvénybe is lépett

A rendeletmódosítás szerint a rendőrség közrendvédelmi, közlekedésrendészeti és személyvédelmi szolgálati ága, valamint a Terrorelhárítási Központ gépjárművei – a megkülönböztető jelzés használata mellett –

jogosultak az autóbusz-forgalmi sávban közlekedni,

ha nem zavarják az autóbusz– és trolibuszforgalmat.

Korábban csak a menetrend szerinti autóbuszok, trolibuszok és külön szabály alapján megkülönböztető jelzést használó járművek használhatták a buszsávot.

Az előzésre vonatkozó szabály is megváltozott

Az előzésre vonatkozóan is új szabály lépett életbe, ami így szól:

„Megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművet előzni tilos.

Az ilyen gépjármű mögött a követési távolságot úgy kell megválasztani, hogy az ne járjon a megkülönböztető jelzéseket használó gépjármű és a közlekedés többi résztvevőjének zavarásával.”

Ha nem veszélyezteti a közlekedés biztonságát, a megkülönböztető fényjelzést használó sofőr a „Mindkét irányból behajtani tilos” táblát is figyelmen kívül hagyhatja, és a sebességhatárt is átlépheti.

A rendeletet Orbán Viktor írta alá, a kihirdetését követő napon, tehát kedden lépett hatályba.

(Kiemelt képünk illusztráció)