Az előzés szabályai is változtak.
A hétfő esti Magyar Közlönyben megjelent módosítás szerint azonnali hatállyal változott a magyar KRESZ a megkülönböztető jelzést használó járművekre vonatkozóan.
Éjjel jelent meg, reggel érvénybe is lépett
A rendeletmódosítás szerint a rendőrség közrendvédelmi, közlekedésrendészeti és személyvédelmi szolgálati ága, valamint a Terrorelhárítási Központ gépjárművei – a megkülönböztető jelzés használata mellett –
jogosultak az autóbusz-forgalmi sávban közlekedni,
ha nem zavarják az autóbusz– és trolibuszforgalmat.
Korábban csak a menetrend szerinti autóbuszok, trolibuszok és külön szabály alapján megkülönböztető jelzést használó járművek használhatták a buszsávot.
Az előzésre vonatkozó szabály is megváltozott
Az előzésre vonatkozóan is új szabály lépett életbe, ami így szól:
„Megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművet előzni tilos.
Az ilyen gépjármű mögött a követési távolságot úgy kell megválasztani, hogy az ne járjon a megkülönböztető jelzéseket használó gépjármű és a közlekedés többi résztvevőjének zavarásával.”
Ha nem veszélyezteti a közlekedés biztonságát, a megkülönböztető fényjelzést használó sofőr a „Mindkét irányból behajtani tilos” táblát is figyelmen kívül hagyhatja, és a sebességhatárt is átlépheti.
A rendeletet Orbán Viktor írta alá, a kihirdetését követő napon, tehát kedden lépett hatályba.
(Kiemelt képünk illusztráció)
Valódi Hírek










