Nem lesz annyira békés a karácsony Szekszárd és környéke lakóinak az ügyeleti ellátások leállása miatt.

Leállt két ügyeleti ellátás Szekszárd és Tolna vármegye legnagyobb kórházában

Január 6-áig leállt az ügyeleti ellátás a Tolna Vármegyei Balassa János Kórház Fül–Orr–Gégészeti, illetve a Fej–Nyaksebészeti Osztályán. A hírt az intézmény pénteken közölte a közösségi oldalán.

A kórház furcsa, kissé homályos indoklással közölte a hírt. Az intézményben dolgozók „egyéni, váratlan élethelyzetei„-re hivatkozva szüneteltetik a létfontosságú ellátásokat.

Így indokolta az ügyeleti ellátások szünetelését Szekszárd kórháza

Tisztelt Betegeink, Tisztelt Lakosság!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Tolna Vármegyei Balassa János Kórház Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Osztályán – az ellátásban résztvevő szakemberek egyéni, váratlan élethelyzetei miatt – 2024. december 21-től január 6-ig szünetel az ügyeleti ellátás.

Munkanapokon, az osztályon a betegellátás továbbra is változatlanul és zavartalanul történik.

De mi lesz a betegekkel az ügyeleti időben?

A térség lakosainak ellátása az átmeneti időszak alatt is folyamatosan biztosított az alábbiak szerint:

• Ügyeleti időben, fül-orr-gégészeti panaszokkal a háziorvosi ügyeleten, vagy a szekszárdi Sürgősségi Betegellátó Osztályon (SBO)-n jelentkezhetnek.

• Akut gégészeti vérzés esetén, kérjük, hívja a 112-t.

• A PTE KK Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikáján, ügyeleti időben kizárólag SBO beutalóval érkező, vagy halaszthatatlan szakellátást igénylő esetben fogadnak betegeket.

Ennek megfelelően minden beteg megkapja a szükséges ellátásokat.

(Tolna Vármegyei Balassa János Kórház Hivatalos Oldala/Facebook)

(A címlapfotó illusztráció)