Közérdekű adatigénylésre válaszolt.

Bayer Zsolt felesége, Bayerné Matusovits Andrea az Országos Vérellátó Szolgálat vezetőjeként évekig verseny nélkül, nyomott áron adhatta el a vérplazmát egy barátja cégének – írta meg Hadházy Ákos független parlamenti képviselő.

Bayerné Matusovits Andrea az adatigénylésen bukott meg?

Hadházy Ákos Facebook-bejegyzését változtatás nélkül közöljük alább:

„BAYER ZSOLT FELESÉGE KÖZVETVE ELISMERTE, HOGY A 2021 ELŐTT VERSENYEZTETÉS NÉLKÜL, AZ ISMERŐSE CÉGÉNEK ELADOTT VÉRPLAZMÁN MILLIÁRDOKAT BUKOTT A VÉRELLÁTÓ SZOLGÁLAT!

Persze ő nem így fogalmazott (sőt!), de az általa megküldött számok feketén fehéren ezt bizonyítják.

Közérdekű adatkéréssel kértem ki ugyanis, hogy mennyi bevétele volt évi bontásban a Bayerné által vezetett Országos Vérellátó Szolgálatnak abból, hogy eladják a fel nem használt vérplazmát.

Nos, 2021-TŐL MEGDUPLÁZÓDOTT (kb. 2 milliárdról 4 milliárdra nőtt) A BEVÉTEL ÉS A KILOGRAMMONKÉNTI ÁR IS (utóbbi kb. 27 ezer forintról először kb. 47 ezerre, majd 2023-ban már 57 ezer forintra).

2021 előtt verseny nélkül adták el a vérplazmát

Ez pedig fordítva természetesen azt jelenti, hogy 2021 ELŐTT, AMIKOR VERSENY NÉLKÜL ADTÁK A PLAZMÁT BAYERNÉ ISMERŐSE VOLT CÉGÉNEK, FELEANNYI VOLT A BEVÉTEL.

A kettő különbsége ugye az a kár, ami az adófizetőket érte a plazma-mutyi miatt.

A 2020/2021 dátum azért érdekes, mert 2020 FEBRUÁRJÁBAN ÍRTA MEG A VÁLASZ ONLINE, HOGY 2017-ben és aztán 2019-ben HOGYAN ADTÁK ODA VERSENY NÉLKÜL, TITOKBAN AZ OLCSÓ PLAZMÁT a korábbi egyetemi ismerős cégének.

Ezután – nyilván a botrány hatására – kiírtak egy újabb tendert és mit ad isten, 2020 októberében már majdnem dupla árat kaptak… (A 2020 októberi szerződés adatai a Vérellátó honlapján olvashatóak.)

A főfideszes propagandista felesége válaszában persze egészen arcátlan módon azt írja, hogy a »versenynek köszönhetően« mekkora plusz haszonra tettek szert.

Ez ugye a fentiek alapján csak részben igaz, nagyobb részben viszont bődületes csúsztatás. Ő ugyanis 2017–2023 közötti időszak »versenyéről« beszél.

Milliárdokat bukott az Országos Vérellátó Szolgálat

Azonban 2020 októberig azonban a mutyivonat zakatolt, valódi verseny csak a Válasz Online 2020-as cikke utáni tenderen volt, ami valóban plusz pénzt (évente kb. 2 milliárdot) hozott.

Ami ugye azt jelentette, hogy Bayerné előtte pont ennyit hűtlenkezelt el.

Az adatigénylésre egyébként még nyáron kaptam a választ. Az, hogy csak most, így az év végén a jegyzeteimet átnézve jutott eszembe ez a piszkos ügy, jól mutatja, hogy mennyire sok mocskot kellett Önöknek az idén is megmutatnom.

Ez a milliárdos csalás egyszerűen kimaradt eddig… Mindenesetre köszönöm a türelmét azoknak, akik követték idén a posztjaimat, még ha egyre unalmasabb is újra és újra elolvasni a példákat arra, hogy hogyan lopják szét ezt a szegény kis országot.

(Mint ahogyan tudom azt is, hogy unalmas tőlem újra és újra elolvasni, hogy a Fidesz azért meri ezeket megtenni, mert a propagandagépezet és egyéb tényezők miatt nem beszélhetünk Magyarországon valódi választásokról addig, amíg nem vívjuk ki annak feltételeit.)

Kérem, ne haragudjanak rám azért, hogy ha a Jóisten erőt ad, 2025-ben is folytatni fogom ezeknek az eseteknek a bemutatását. Hacsak a Fidesz le nem áll a lopással, mint ahogyan Sulyok »köztársasági elnök« is leállt a szilveszter éjféli beszédekkel.

(Hadházy Ákos / Facebook)

Kapcsolódó:

Közel sincs vége: Megdöbbentő részletek buktak ki Bayer Zsolt feleségének ügyletéről

Undorító, amit Bayer Zsolt felesége művelt — Most megjött a rendőrség válasza