Egy 40 éves férfi vesztette életét rendőri intézkedés közben Zagyvarékason.
Megdöbbentő: rendőri intézkedés közben halt meg egy férfi – sokkoló részletek
Egy 40 éves férfi vesztette életét rendőri intézkedés közben Zagyvarékason. A férfi decemberben jogosítvány nélkül vezette autóját, amikor a rendőrök megállítására szólították fel. A sofőr azonban menekülni próbált, ami tragikus véget ért.
A rendőrség tájékoztatása szerint a férfit a hatóságok Zagyvarékason állították volna meg, de ő továbbhajtott, majd a Szabadság téren egy betontalapzatnak ütközött. Ezt követően futva próbált menekülni, azonban néhány száz méter után a rendőrök utolérték, lefogták, és megbilincselték. Az intézkedés közben a férfi
rosszul lett,
Azt kiabálta a rendőröknek, hogy
„Rosszul vagyok, nem bírom!”
Majd elvesztette az eszméletét. Azonnal megkezdték az újraélesztését, de életét már
nem tudták megmenteni.
A tragikus esetet a szolnoki rendőrkapitányság közigazgatási eljárás keretében vizsgálja. A boncolási eredmények szerint a halál okát nem a rendőri intézkedés okozta.
A család azonban kérdésesnek tartja a hatósági vizsgálat eredményét. A férfi nővére szerint
a rendőrök hibája
okozta az öccse halálát.
Szerinte rendőri túlkapás történt.
„Fejbe verték, sokkolták, rugdosták, ráültek, szó szerint kipréselték belőle a levegőt”
– mondta. A család független igazságügyi orvosszakértővel szeretné kivizsgáltatni az esetet.
(telex.hu nyomán)
(Kiemelt képünk illusztráció – forrás: PoliceHungary YouTube)
Valódi Hírek










