Megdöbbentő: rendőri intézkedés közben halt meg egy férfi – sokkoló részletek

Egy 40 éves férfi vesztette életét rendőri intézkedés közben Zagyvarékason.

Megdöbbentő: rendőri intézkedés közben halt meg egy férfi – sokkoló részletek

Egy 40 éves férfi vesztette életét rendőri intézkedés közben Zagyvarékason. A férfi decemberben jogosítvány nélkül vezette autóját, amikor a rendőrök megállítására szólították fel. A sofőr azonban menekülni próbált, ami tragikus véget ért.

A rendőrség tájékoztatása szerint a férfit a hatóságok Zagyvarékason állították volna meg, de ő továbbhajtott, majd a Szabadság téren egy betontalapzatnak ütközött. Ezt követően futva próbált menekülni, azonban néhány száz méter után a rendőrök utolérték, lefogták, és megbilincselték. Az intézkedés közben a férfi

rosszul lett,

Azt kiabálta a rendőröknek, hogy

„Rosszul vagyok, nem bírom!”

Majd elvesztette az eszméletét. Azonnal megkezdték az újraélesztését, de életét már

nem tudták megmenteni.

A tragikus esetet a szolnoki rendőrkapitányság közigazgatási eljárás keretében vizsgálja. A boncolási eredmények szerint a halál okát nem a rendőri intézkedés okozta.

A család azonban kérdésesnek tartja a hatósági vizsgálat eredményét. A férfi nővére szerint

a rendőrök hibája

okozta az öccse halálát.

Szerinte rendőri túlkapás történt.

„Fejbe verték, sokkolták, rugdosták, ráültek, szó szerint kipréselték belőle a levegőt”

– mondta. A család független igazságügyi orvosszakértővel szeretné kivizsgáltatni az esetet.

(telex.hu nyomán)

(Kiemelt képünk illusztráció – forrás: PoliceHungary YouTube)