Végre megszólalt állapotáról Katalin hercegnő (+videó)

Vilmos herceg neje kórházba ment.

Végre megszólalt állapotáról Katalin hercegnő (+videó)

Vilmos brit trónörökös 43 esztendős felesége kedden immár nem páciensként, hanem látogatóként kereste fel a londoni Royal Marsden kórházat, ahol tavaly felfedezett betegsége után kemoterápiás kezelésben részesült.

Látogatóba ment a kórházba, ahol rákkal kezelték

A hercegnő köszönetet mondott a kórház egészségügyi személyzetének, és hosszasan elbeszélgetett az onkológiai osztály betegeivel, együttérző és bátorító szavakkal beszámolva saját tapasztalatairól.

A látogatás után, a hercegi házaspár közös X-portálján közzétett bejegyzésében Katalin úgy fogalmazott:

„Megkönnyebbüléssel tölt el, hogy immár gyógyulófélben vagyok. Továbbra is felépülésére összpontosítok.”

A hercegnő szerint mindenki, akit daganatos betegséggel diagnosztizáltak, tudja, hogy időbe telik az alkalmazkodás „az új realitásokhoz”.
Katalin hangsúlyozta azt is, hogy kivételes minőségű ellátásban és tanácsadásban részesült kezelése idején, és a Royal Marsden társvédnökeként vállalt új szerepében támogatni kívánja a kórházban folyó, úttörő jellegű kutatási tevékenységet.

Sürgősen meg kellett műteni

Katalin hercegnő tavaly januárban hasüregi műtéten esett át, és néhány héttel később közzétett első személyes videóüzenetében elmondta, hogy megelőző jellegű kemoterápiás kezelésben részesül, mivel a műtétje utáni tesztek

daganatos elváltozást mutattak ki.

Tavaly szeptemberi újabb videójában a walesi hercegnő bejelentette, hogy a kezelés véget ért, és ezután arra összpontosítja figyelmét, hogy rákbetegsége ne térjen vissza. Elmondta azt is, hogy még hosszú út vezet gyógyulásáig és teljes felépüléséig.

Már többször mutatkozott a nyilvánosság előtt

Katalin ugyanakkor az utóbbi hónapokban egyre több közéleti eseményen vesz részt. A kórházban tett keddi látogatása első idei nyilvános megjelenése volt.

A hercegnő apósánál, III. Károly királynál – Vilmos herceg édesapjánál – a tavalyi év elején

szintén daganatos megbetegedést diagnosztizáltak.

A 76 esztendős uralkodó azonban néhány heti szünet után visszatért nyilvános közéleti feladatainak ellátásához, és nemrégiben Ausztráliába is ellátogatott.

Továbbra is titkolózik a királyi udvar

Az udvar egyelőre sem Károly, sem Katalin betegségének pontos mibenlétét nem ismertette a nyilvánossággal.

A britt királyi család hivatalos YouTube-csatornáján mutatták be azt a videót, amin Katalin ellátogat a kórházba.

(MTI)

Kapcsolódó:

Megszólalt életveszélyes balesete után a brit hercegnő

Kemény üzenet: Szívdöfés Harry hercegnek, amit Károly király tett