Utcára vonulnak a bírók.
Ilyen még nem volt: Február 22-én sosem látott tüntetés lesz Budapesten
A Magyar Bírói Egyesület (MABIE) demonstrációt szervez február 22-ére, hogy felhívja a figyelmet a bírói függetlenség védelmére. A rendezvény célja, hogy kifejezze a bírók aggodalmát a jogállami igazságügyi jogalkotás, a bírói véleménynyilvánítás szabadsága és a hivatáshoz méltó bér kérdéseivel kapcsolatban.
A demonstrálók a következő kérdések mellett emelnek szót:
- Jogállami igazságügyi jogalkotásért: A MABIE követeli, hogy a jogalkotás átlátható legyen, és vegyék figyelembe a bírók és bíróságok véleményét.
„Az igazságszolgáltatást érintő valóban hasznos és építő változtatás csak hatástanulmányok elkészítése és széleskörű társadalmi egyeztetés után képzelhető el”
– írták.
- Bírói véleménynyilvánítás szabadságáért: A bírák véleménynyilvánítását a demokratikus társadalom alapvető részének tartják, és azt kérik, hogy tiszteletben tartsák a bíróságok függetlenségét.
„A bírói véleménynyilvánítás szabadsága a demokratikus társadalom előfeltétele, törvényes keretek között ez minden bírót megillet. […]
Követeljük a szolgálati bíróságok függetlenségének megőrzését!
- Hivatáshoz méltó bérért: A bérkérdést sürgősen orvosolni kell, mivel jelenleg nem biztosított a megfelelő anyagi megbecsülés.
„Az igazságszolgáltatás függetlenségének anyagi garanciája a benne dolgozók megfelelő anyagi megbecsülése. Ez jelenleg a bírák és igazságügyi alkalmazottak elsöprő többségénél nem biztosított”
– mutatott rá a bírók felhívása.
A demonstráció pártpolitikától mentes, és minden olyan személyt várnak, aki fontosnak tartja a bírói függetlenséget.
Valódi Hírek










