VÉGRE: Oknyomozó riporterek leplezték le az Orbán-dinasztiát!

Sötét titkok állnak Orbánék gazdagodásának hátterében.

VÉGRE: Oknyomozó riporterek leplezték le az Orbán-dinasztiát!

A Direkt36 tényfeltáró központ közel egyéves kutatómunka eredményeként dokumentumfilmet készített Orbán Viktor miniszterelnök családjának „üzleti” tevékenységéről. A film kiemelten foglalkozik Tiborcz István, a kormányfő veje vagyongyarapodásával, és bemutatja, milyen szerepet játszottak ebben az EU ellenőrei által súlyosan szabálytalannak minősített közbeszerzések.

Nemsokára érkezik „A Dinasztia”

A Dinasztia bemutatja, hogyan épült fel Tiborcz luxusingatlanokra és pénzügyi cégekre alapozott vállalkozása, amelynek irányításában Orbán Ráhel is részt vesz. A történet visszanyúlik a ’90-es évekbe, amikor Orbán Viktor és Simicska Lajos szövetsége megalapozta a család gazdasági felemelkedését.

Beléphetünk Tiborcz és Orbán Ráhel luxusvilágába

Rejtett kamerás felvétellel először sikerült dokumentálni a Botaniq Budai Klub belső működését, amelynek egyik alkalmazottja szerint ott „illegális szerencsejáték” is zajlott. Ezt Tiborcz cége, a BDPST Group cáfolta.

Az Orbán-dinasztia tagjai inkább hallgattak

A Dinasztia készítői megkeresték Tiborczot és Orbán Ráhelt, de nem adtak interjút. Tiborcz írásban hangsúlyozta, hogy sikereit kiváló menedzsmentjének köszönheti, és azt állítja, hogy projektjeikhez másokhoz hasonlóan

állami hiteleket is igénybe vettek.

Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője azzal vádolta a Direkt36-ot, hogy a film „ukrán titkosszolgálati akció” része. Ezt az oknyomozó portál szerkesztősége határozottan cáfolta. A Dinasztia készítői kijelentették, hogy sem belföldről, sem külföldről nem befolyásolták őket.

(forrás: Telex.hu)

FRISSÍTÉS: Megjelent a teljes film!

Kapcsolódó:

Pofátlanság: Mindenkit megdöbbentett Orbán Viktor vagyonnyilatkozata

Ezek a NER-esek szereztek patinás villákat a Városliget környékén