Állatkínzásért felelhet.
Rendőrkézen az osztrák kutyaszaporító
Indítványozták és elrendelték annak az osztrák nőnek a letartóztatását, aki a megalapozott gyanú szerint több magyarországi ingatlanában rendkívül rossz körülmények között tartott állatokat – számolt be a Vas Vármegyei Főügyészség sajtóközleménye.
Tenyésztőnek adta ki magát a kutyaszaporító
A nővel szemben szaporítással összefüggő haszonszerzési cél érdekében elkövetett állatkínzás bűntette miatt indult büntetőeljárás, aki ezt követően először Ausztriába, majd onnan Szlovéniába szökött. A vele szemben kibocsátott európai elfogatóparancs alapján az utóbbi országban elfogták, majd átadták a magyar hatóságoknak.
Már egyszer megszökött, jobb az óvatosság
A járási ügyészség a szökés, elrejtőzés ténye és veszélye, illetve a bizonyítás megnehezítésének veszélye miatt indítványozta a gyanúsított letartóztatásának elrendelését.
A Szombathelyi Járásbíróság nyomozási bírája a mai napon – az ügyészi indítvánnyal egyezően – egy hónapra elrendelte a gyanúsított letartóztatását.
Kapcsolódó:
Itt a bizonyíték, hogy nagyon meg lehet járni a műszaki vizsgáztatásnál
Valódi Hírek










