Rendőrkézen az osztrák kutyaszaporító

Állatkínzásért felelhet.

Rendőrkézen az osztrák kutyaszaporító

Indítványozták és elrendelték annak az osztrák nőnek a letartóztatását, aki a megalapozott gyanú szerint több magyarországi ingatlanában rendkívül rossz körülmények között tartott állatokat – számolt be a Vas Vármegyei Főügyészség sajtóközleménye.

Tenyésztőnek adta ki magát a kutyaszaporító

A nővel szemben szaporítással összefüggő haszonszerzési cél érdekében elkövetett állatkínzás bűntette miatt indult büntetőeljárás, aki ezt követően először Ausztriába, majd onnan Szlovéniába szökött. A vele szemben kibocsátott európai elfogatóparancs alapján az utóbbi országban elfogták, majd átadták a magyar hatóságoknak.

Már egyszer megszökött, jobb az óvatosság

A járási ügyészség a szökés, elrejtőzés ténye és veszélye, illetve a bizonyítás megnehezítésének veszélye miatt indítványozta a gyanúsított letartóztatásának elrendelését.

A Szombathelyi Járásbíróság nyomozási bírája a mai napon – az ügyészi indítvánnyal egyezően – egy hónapra elrendelte a gyanúsított letartóztatását.

Kapcsolódó:

Itt a bizonyíték, hogy nagyon meg lehet járni a műszaki vizsgáztatásnál

Befogadott két nőt: Lefújták, megverték, kirabolták