Kemény szavakkal beszélt a jelenlegi állapotokról.
Tényleg a Tisza színeiben folytatja az Orbánék által menesztett vezérkari főnök
A Tisza Párt szombati évértékelő rendezvényén meglepetésvendégként jelent meg Ruszin-Szendi Romulusz, a Magyar Honvédség korábbi parancsnoka. A közmédia már pénteken arról számolt be, hogy Ruszin-Szendi lehet a párt védelempolitikai tanácsadója, azonban ő akkor úgy nyilatkozott: „sem megerősíteni, sem cáfolni” nem kívánja az értesülést.
Méltatlan módon távolították el Orbánék
Ruszin-Szendi Romuluszt 2021-ben Áder János akkori köztársasági elnök nevezte ki a Magyar Honvédség parancsnokává, megbízatása eredetileg 2026-ig szólt volna. Azonban 2023 áprilisában Novák Katalin köztársasági elnök váratlanul felmentette őt tisztségéből. Két hónappal később, júniusban altábornagyi rangban távozott a honvédségtől. Sajtóértesülések szerint az akkor 50 éves parancsnok a „fiatalítási kampány” keretében történt tömeges elbocsátások áldozata lett.
Sokoldalú honvédelmi szakembert vesztett a Honvédség
A miskolci születésű Ruszin-Szendi 1995-ben kezdte katonai pályafutását Tapolcán, majd több hazai helyőrségben és külföldi missziókban is szolgált, például Irakban és Afganisztánban. 2010-ben hadtudományi doktorátust szerzett, 2014-ben pedig az Egyesült Államokban stratégiai tudományok mestere diplomát kapott. 2016-tól a debreceni MH 5. Bocskai István Lövészdandár parancsnoka volt, később a Honvédelmi Minisztériumban humánpolitikai helyettes államtitkárként tevékenykedett.
Új szerep a politikában?
A Tisza Párt rendezvényén való részvétele találgatásokat indított el esetleges politikai szerepvállalásáról. Bár a párt előzetesen nem kívánt nyilatkozni a résztvevőkről és felszólalókról, Ruszin-Szendi jelenléte arra utalhat, hogy a jövőben a Tisza Párt védelempolitikai tanácsadójaként számíthatnak rá. Ez a lépés jelentős erősítést jelenthet a párt számára a honvédelem területén.
Kapcsolódó:
Elszólta magát a fideszes bértollnok: kormányváltás lehet jövőre
Valódi Hírek










