Leesik az állad, ha megtudod, hány forintra emelkedik Orbán Viktor fizetése!

Varga Mihály például 7,8 milliót fog keresni havonta.

Leesik az állad, ha megtudod, hány forintra emelkedik Orbán Viktor fizetése!

Emelkednek a politikusi fizetések Magyarországon – A legfrissebb adatok szerint jelentős béremelésre számíthatnak a vezető politikusok. Orbán Viktor miniszterelnök és Varga Mihály havi keresete is jelentősen nő.

A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján 13,2 százalékkal emelkedtek az átlagbérek, így a politikusi fizetések Magyarország is automatikusan növekednek. Márciustól Orbán Viktor miniszterelnök fizetése

640 ezer forinttal

emelkedik, így havonta

7,2 millió forintot

keres majd.

A köztársasági elnök, Sulyok Tamás illetménye 514 ezer forinttal nő, így 5,7 millió forintra emelkedik. Hasonló összeget kapnak a korábbi államfők is.

Politikusi fizetések Magyarországon: Egy átlag ember álmodni sem mer ekkora fizetésről

Varga Mihály, aki márciusban jegybankelnökként kezdi meg munkáját, 7 millió 762 ezer forintos fizetésre számíthat. Ugyanennyit keres majd Windisch László, az Állami Számvevőszék vezetője is.

A politikusi fizetések Magyarország kormányzati tisztségviselőit is érintik. A miniszterek és államtitkárok béremelését Orbán Viktor határozza meg, de az elmúlt évek trendje alapján ők is hasonló, 13,2 százalékos növekedésre számíthatnak.

A képviselői alapilletmény márciustól 1,94 millió forintra emelkedik. A bizottsági tagok és frakcióvezetők ennél jóval magasabb összegeket kapnak, akár 3,8 millió forintos tiszteletdíjjal. Kövér László házelnök illetménye 467 ezer forinttal nő, így jövő hónaptól 5,2 millió forint lesz a fizetése.

(24.hu nyomán)