Nem hiszed el, mire szór el megint milliókat a kormány!

Az iskolákban, orvosi rendelőkben is volna helye ennek a pénznek.

Nem hiszed el, mire szór el megint milliókat a kormány!

Mire lenne érdemes elkölteni a közpénzt? Honnan hiányoznak legjobban az állami források? Az oktatásból, az egészségügyből, netalán a gyermekvédelemből? Á dehogy! Orbánéknak jobb ötletük támadt.

Nem találod ki mire költenének a pénzünkből!

Pályázatonként 3 millió forintot lehet megnyerni annak a programnak a keretében, amit szerdán jelentett be Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter. Látszik, hogy nagyon rosszul áll a szénájuk a közvéleménykutatások terén, mert ennél populistább ötlettel alig állhattak volna elő.

Tovább robog a kormány 13 milliárd forintos turisztikai programja

– ezekkel a nagy szavakkal indított Orbán minisztere.

Nagy Márton szerint eddig több mint 3300 éttermet, cukrászdát, kávézót és büfét támogattuak. Ahogy ez kiderült, legtöbbjük NER-es volt. Köztük volt Mészáros Lőrinc és Tiborcz István több szállodája.

A bejelentés szerint most új irányt vesz a program:

A kiskocsma mindig is a falu lelke, turisztikai, vendéglátói vagy éppen kulturális találkozási pont

– jelentette ki a fideszes miniszter. Arról már inkább a falusi asszonyok tudnának mesélni, hogy hányuk apjának, férjének, bátyjának volt a temetője a helyi kocsma. Természetesen lehetne ezt kulturáltan is csinálni – mint például az angol papok esetében –, de erős a gyanú, hogy Magyarországon ez a program is kontraproduktív lesz.

A gyermekotthonokban nem kellene jobban ez az egymilliárd forint?

„Egymilliárd forintot fogunk adni az ezer fő alatti településen működő kiskocsmáknak, bároknak és borozóknak”

– beszélt tovább a programról Nagy Márton.

Maximum 3 millió forintot minden kiskocsma elkölthet működési költségre, akár rezsire vagy munkabérre, de akár energiahatékonysági beruházás is finanszírozhat mindenből. Pályázatokat március 3-tól kezdődik.

Kapcsolódó:

Megmutatjuk, mit iszik Tiborcz elitklubjában a NER-belső köre

Egy ír találmány, ami forradalmasította a kávézást

Magyar találmány: Itt az alkoholmentes bor!