Az iskolákban, orvosi rendelőkben is volna helye ennek a pénznek.
Nem hiszed el, mire szór el megint milliókat a kormány!
Mire lenne érdemes elkölteni a közpénzt? Honnan hiányoznak legjobban az állami források? Az oktatásból, az egészségügyből, netalán a gyermekvédelemből? Á dehogy! Orbánéknak jobb ötletük támadt.
Nem találod ki mire költenének a pénzünkből!
Pályázatonként 3 millió forintot lehet megnyerni annak a programnak a keretében, amit szerdán jelentett be Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter. Látszik, hogy nagyon rosszul áll a szénájuk a közvéleménykutatások terén, mert ennél populistább ötlettel alig állhattak volna elő.
Tovább robog a kormány 13 milliárd forintos turisztikai programja
– ezekkel a nagy szavakkal indított Orbán minisztere.
Nagy Márton szerint eddig több mint 3300 éttermet, cukrászdát, kávézót és büfét támogattuak. Ahogy ez kiderült, legtöbbjük NER-es volt. Köztük volt Mészáros Lőrinc és Tiborcz István több szállodája.
A bejelentés szerint most új irányt vesz a program:
A kiskocsma mindig is a falu lelke, turisztikai, vendéglátói vagy éppen kulturális találkozási pont
– jelentette ki a fideszes miniszter. Arról már inkább a falusi asszonyok tudnának mesélni, hogy hányuk apjának, férjének, bátyjának volt a temetője a helyi kocsma. Természetesen lehetne ezt kulturáltan is csinálni – mint például az angol papok esetében –, de erős a gyanú, hogy Magyarországon ez a program is kontraproduktív lesz.
A gyermekotthonokban nem kellene jobban ez az egymilliárd forint?
„Egymilliárd forintot fogunk adni az ezer fő alatti településen működő kiskocsmáknak, bároknak és borozóknak”
– beszélt tovább a programról Nagy Márton.
Maximum 3 millió forintot minden kiskocsma elkölthet működési költségre, akár rezsire vagy munkabérre, de akár energiahatékonysági beruházás is finanszírozhat mindenből. Pályázatokat március 3-tól kezdődik.
Kapcsolódó:
Megmutatjuk, mit iszik Tiborcz elitklubjában a NER-belső köre
Valódi Hírek










