Két kutya is halálát lelte szombat este egy romos házban

Követték gazdájukat a halálba.

Két kutya is halálát lelte szombat este egy romos házban

Szombat este már tudni lehetett, hogy nagy a baj

Szén-monoxid-mérgezésben halt meg egy ember és két kutya – számolt be az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság sajtóközleménye.

Egy romos melléképületben lakott a két kutya és gazdájuk

Szombat este egy holttestet találtak a Pest vármegyei Örkényben, az Arany János utcában. Egy életvitelszerűen lakott, 40 négyzetméteres melléképületben szén-monoxid keletkezett. A mérgező gáz egy idős férfi és két kutya életét követelte. A mérgező gáz egy fali gázüzemű vízmelegítő működése során jött létre.

Bárki veszélyben lehet

Ahol zárt térben nyílt lánggal fűtenek, főznek, vagy melegítik a vizet, ott gondoskodni kell az állandó és automatikus szellőzésről, különben szén-monoxid keletkezhet – figyelmeztet a katasztrófavédelem. Érdemes minden nyílt lánggal üzemelő fűtőeszköz, vízmelegítő és tűzhely közelébe szén-monoxid-érzékelőt is felszerelni – hangsúlyozták.

(Kiemelt képünk mesterséges intelligencia segítségével készült illusztráció.)

Kapcsolódó:

Láthatatlan gyilkosra figyelmeztet a katasztrófavédelem

Itt az igazság, ez okozta a fertelmes bűzt