Követték gazdájukat a halálba.
Két kutya is halálát lelte szombat este egy romos házban
Szombat este már tudni lehetett, hogy nagy a baj
Szén-monoxid-mérgezésben halt meg egy ember és két kutya – számolt be az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság sajtóközleménye.
Egy romos melléképületben lakott a két kutya és gazdájuk
Szombat este egy holttestet találtak a Pest vármegyei Örkényben, az Arany János utcában. Egy életvitelszerűen lakott, 40 négyzetméteres melléképületben szén-monoxid keletkezett. A mérgező gáz egy idős férfi és két kutya életét követelte. A mérgező gáz egy fali gázüzemű vízmelegítő működése során jött létre.
Bárki veszélyben lehet
Ahol zárt térben nyílt lánggal fűtenek, főznek, vagy melegítik a vizet, ott gondoskodni kell az állandó és automatikus szellőzésről, különben szén-monoxid keletkezhet – figyelmeztet a katasztrófavédelem. Érdemes minden nyílt lánggal üzemelő fűtőeszköz, vízmelegítő és tűzhely közelébe szén-monoxid-érzékelőt is felszerelni – hangsúlyozták.
(Kiemelt képünk mesterséges intelligencia segítségével készült illusztráció.)
Kapcsolódó:
Valódi Hírek









