Szén-monoxid-mérgezésben halt meg egy idős férfi Örkényben.
Tragédia: kutyáival együtt halt meg az idős ember Örkényben
Tragédia Örkényben – Szén-monoxid-mérgezésben halt meg egy idős férfi a Pest vármegyei Örkényben, holttestét szombat este találták meg – tudatta a Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője vasárnap közleményben az MTI-vel.
Mukics Dániel tájékoztatása szerint az Arany János utcában egy életvitelszerűen lakott, negyven négyzetméteres melléképületben szén-monoxid keletkezett egy fali gázüzemű vízmelegítő működése közben, és egy idős férfi, valamint két kutya életét követelte – írta.
A szóvivő felhívta a figyelmet arra, hogy ahol zárt térben nyílt lánggal fűtenek, főznek vagy melegítik a vizet, gondoskodni kell az állandó és automatikus szellőzésről, különben szén-monoxid keletkezhet.
Érdemes minden nyílt lánggal üzemelő fűtőeszköz, vízmelegítő és tűzhely közelébe szén-monoxid-érzékelőt is felszerelni – tanácsolta.
(Kiemelt képünk illusztráció. Forrás: PixaBay)
Valódi Hírek










