Egy elromlott gáztűzhely okozta a tragédiát.
Gyilkolt a szén-monoxid-Erzsébetvárosban
Meghibásodott gáztűzhely okozhatott halálos szén-monoxid-mérgezést a főváros VII. kerületében lévő Izabella utcában – írta meg az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közleménye.
Halott férfit találtak a VII. kerületi lakásban
Azt írták, hogy hétfőn este a mentőszolgálat szakemberei hívták a tűzoltókat egy erzsébetvárosi társasházhoz, ahol az egyik lakás konyhájában egy halott középkorú férfit találtak.
Az elromlott tűzhely volt a ludas
A földszinti lakásban működő gáztűzhely mellett a tűzoltók szén-monoxid jelenlétét mutatták ki; a mérgező gáz a hibás tűzhely miatt keletkezhetett, szén-monoxid-érzékelő nem volt a lakásban.
Mindenki veszélyben lehet, aki gázzal főz vagy fűt
Közölték: ahol zárt térben nyílt lánggal fűtenek, főznek, vagy melegítik a vizet, ott gondoskodni kell az állandó és automatikus szellőzésről, különben szén-monoxid keletkezhet.
A megelőzés életet menthet
Felhívták a figyelmet arra, hogy érdemes minden nyílt lánggal üzemelő fűtőeszközt, vízmelegítőt és tűzhelyet évente szakemberrel ellenőriztetni. A közelükbe szén-monoxid-érzékelőt kell felszerelni.
(MTI)
Kapcsolódó:
Valódi Hírek










