Gyilkolt a szén-monoxid-Erzsébetvárosban

Egy elromlott gáztűzhely okozta a tragédiát.

Gyilkolt a szén-monoxid-Erzsébetvárosban

Meghibásodott gáztűzhely okozhatott halálos szén-monoxid-mérgezést a főváros VII. kerületében lévő Izabella utcában – írta meg az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közleménye.

Halott férfit találtak a VII. kerületi lakásban

Azt írták, hogy hétfőn este a mentőszolgálat szakemberei hívták a tűzoltókat egy erzsébetvárosi társasházhoz, ahol az egyik lakás konyhájában egy halott középkorú férfit találtak.

Az elromlott tűzhely volt a ludas

A földszinti lakásban működő gáztűzhely mellett a tűzoltók szén-monoxid jelenlétét mutatták ki; a mérgező gáz a hibás tűzhely miatt keletkezhetett, szén-monoxid-érzékelő nem volt a lakásban.

Mindenki veszélyben lehet, aki gázzal főz vagy fűt

Közölték: ahol zárt térben nyílt lánggal fűtenek, főznek, vagy melegítik a vizet, ott gondoskodni kell az állandó és automatikus szellőzésről, különben szén-monoxid keletkezhet.

A megelőzés életet menthet

Felhívták a figyelmet arra, hogy érdemes minden nyílt lánggal üzemelő fűtőeszközt, vízmelegítőt és tűzhelyet évente szakemberrel ellenőriztetni. A közelükbe szén-monoxid-érzékelőt kell felszerelni.

(MTI)

Kapcsolódó:

Két kutya is halálát lelte szombat este egy romos házban

Láthatatlan gyilkosra figyelmeztet a katasztrófavédelem