Összevissza kacsázott az autópályán, olyan részeg volt.
Vezetés közben sörözött a román kamionsofőr (+fotó)
Őrizetbe vették és bíróság elé állították a rendőrök azt az ittas román sofőrt, aki a pohártartóban egy bontott doboz sörrel utazott – írta meg a rendőrség hivatalos honlapja.
Az autópályarendőrök vették észre, hogy furcsa a kamion nyomtartása
Az autópálya alosztály járőrei az M5-ös sztrádán haladtak Kecskemétnél, amikor egy kacsázó kamionra lettek figyelmesek. A sofőr mindhárom sávot érintve manőverezett, azonban nem volt semmi, amit ki kellett volna kerülnie.
A rendőrökön múlott, hogy nem okozott balesetet a részeg, román sofőr
Az életveszélyes szlalomozást nyomban félbeszakították a rendőrök, és félreállították az egyik pihenőben a román hatósági jelzésű teherautót. Az intézkedés során a sofőrrel szemben alkoholszondát alkalmaztak, aminek a pozitív értéke alátámasztotta a gyanújukat, hogy ittas.

A rendőrségi fotón látszik, hogy út közben is kéznél tartotta a piát.
A kamion belsejét is átnézték a rendőrök, ahol egy újabb szürreális dolgot tapasztaltak:
a pohártartóban egy bontott doboz sör volt.
Nem csak sörözgetett, rendesen be volt rúgva
Előállították az 57 éves férfit a kapitányságra, és hitelesített légalkoholmérő készüléket alkalmaztak vele szemben, ami 1,48 mg/l értéket (kb. 3,1 ezrelék) jelzett. A részeg sofőrt gyanúsítottként hallgatták ki és őrizetbe vették, vezetői engedélyét pedig azonnal bevonták.
Egész napos piálással készült a munkára
A férfi bevallotta, hogy az előző napon végig ivott, és érezte az alkohol hatását, amikor elindult. Két nap múlva bíróság elé állították, 1,5 évre eltiltották minden jármű vezetésétől, és közel 600 ezer forint bírságot szabtak ki rá.
(Kiemelt képünk egy korábbi életveszélyes szituációból vett illusztráció.)
Keresztbe fordult egy kamion az M3-ason, többen belehajtottak
Valódi Hírek










