A többi munkaadója egyelőre titkolja, mennyit vihetett haza Orbán hűséges embere.
Csak egyik állami munkahelyéről havi 2,5 milliót kapott az álláshalmozó fideszes
Luxusfizetés a semmiért? Ennyit kaszált az állami médiából
Lánczi Tamás, a Szuverenitásvédelmi Hivatal jelenlegi elnöke, 2020 márciusától 2024 februárjáig dolgozott az MTVA-nál, először főtanácsadóként, majd online igazgatóként. Távozása előtt havi bruttó 2 450 500 forintos fizetést kapott – derítette ki a 24.hu.24.hu
Tíz különböző helyről kapta milliós fizetését
Lánczi vagyonnyilatkozata szerint az elmúlt három évben tíz különböző helyről kapott jövedelmet. Az MTVA mellett több mint havi egymillió forintot kapott a Kommentár Alapítványtól, 500 ezer és 1 millió forint közötti összeget a Magyar Sörgyártók Szövetségétől, valamint kisebb összegeket a Budapesti Corvinus Egyetemtől, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemtől és a Színház- és Filmművészeti Egyetemtől. Ezen felül több mint havi egymillió forintos jövedelme volt az Országgyűlés Hivatalától is.
Összeférhetetlenségi kérdések lehetnek a tirkolózás hátterében
Felháborító, hogy Lánczi egyszerre dolgozott az MTVA-nál és az Országgyűlés Hivatalánál, ami összeférhetetlenségi kérdéseket vet fel. Az MTVA nem válaszolt arra, hogy ez sértette-e a belső szabályzatukat. Az Országgyűlés Hivatalánál végzett munkájának pontos részletei és javadalmazása továbbra is titokban maradnak, mivel sem Lánczi, sem a hivatal, sem a Fidesz-frakció, sem Gulyás Gergely nem adott érdemi választ.
Kapcsolódó:
Pofátlan összegek: Majdnem 4 milliárd forint fizetést kapott a Mol vezetősége
1,6 milliárd forintot költ kommunikációra a Szuverenitásvédelmi Hivatal
Valódi Hírek










