Bekeményít a hatalom a hídfoglalókkal szemben?
Orbán bejelentette: Törvénymódosítással korlátoznák a kormányellenes tiltakozást
Orbán Viktor miniszterelnök pénteki rádióinterjújában belengette, hogy törvényi úton akarják korlátozni az immár rendeszessé vált kormányellenes tüntetéseket. A közlekedés zavarására hivatkoznak.
Három hete minden kedden tüntetnek
Amióta a Pride felvonulás gyermekekre gyakorolt hatásainak ürügyén a rezsim szolgálatában lévő, fideszes képviselők elfogadták a gyülekezési alapjog korlátozásáról szóló törvényt, amit Sulyok Tamás fideszes köztársasági elnök azon nyomban aláírt, minden kedd hídfoglalós tüntetések bénítják meg a főváros forgalmát.
Ennek vetne véget most a hatalom.
Orbán Viktor törvényi úton korlátozná, hogy ellene tüntessenek
Orbán a Kossuth Rádióban elmondta, hogy egyeztetett jogászokkal és a párttársaival is, és beadnak egy olyan törvénymódosítást, amely megpróbálja a nem tüntető emberek jogaira hivatkozva korlátozná a tiltakozásokat.
Kiemelte:
Fontos a gyülekezés szabadsága, hiszen az a jó, ha mindenki elmondhatja a véleményét, akár erőteljes formában is,
„de az nem normális, hogy közben emberek ezrei vagy tízezrei rekednek benn egy budapesti dugóban és nem tudják végezni a munkájukat azért, mert néhány száz ember úgy dönt, hogy utakat, hidakat zár le”
– magyarázta a diktatórikus lépést.
A bíróság szerint teljesen helyénvaló a hídfoglás
Orbán kifejtette, hogy ő eddig azt hitte, a jogszabályok világosak voltak, hogy a közlekedés aránytalan sérelmére nem lehet gyülekezési jogot gyakorolni, de született egy bírói ítélet, amely megengedte a hídlezárást.
Sajnálta, hogy nem tudják utasítani a bíróságot
Rámutatott: a bírók azt a jogot alkalmazzák, amit a parlament megalkot. Aláhúzta, nem tudják utasítani a bíróságot, mert a bíróság független. Egy dolgot tehetnek, megváltoztatják a jogszabályokat és ezzel lehetetlenné teszik, hogy bírói döntésekkel akár több hidat is egyszerre le lehessen zárni Budapesten, mert itt ez történt.
(MTI nyomán)
Kapcsolódó:
85 ezer forintra büntették a kormányellenes tüntetőt, csak mert leült az úttestre
„Orbán Viktor a k*rv* anyád!” – Ez a tüntetés már nem csak a Pride-ról szól (+videó)
A gyülekezési jog sötét napja: Sulyok Tamás aláírta a Pride-ot betiltó törvényt
70 millióra büntette Kövér a tiltakozó képviselőket, és kitiltotta őket a Parlamentből
Valódi Hírek










