A diktatúraépítésből is a NER-es családtagoknak csinálnak bizniszt.
Orbán rokona gazdagodhat a magyarok megfigyeléséből

Egyre több jel utal arra, hogy a magyar állam nemcsak megfigyel, hanem közben a hatalomhoz közel állók zsebeit is megtömi. Orbán Viktor miniszterelnök veje, Tiborcz István cége viheti el az arcfelismerő szoftverrel kapcsolatos milliárdos közbeszerzést – derítette ki a Direkt36 oknyomozó portál.
Kémkedtek az EU nyomozói után, majd jött a belharc
Az EU csalás elleni hivatala, az OLAF vizsgálatot indított Tiborcz István korábbi üzletei miatt. Ezután a magyar hatóságok egyes szereplői megfigyelés alá helyezték a nyomozókat. A lap szerint ez belső feszültséget okozott a magyar titkosszolgálatok között. Volt, aki az ügy kivizsgálását kérte, mások elsikálták volna.
Zavaros ügyek, Orbán-közeli nevek, titkos megbízások
A háttérben olyan cégek is feltűnnek, amelyek Orbán Viktor családjához vagy a NER-hez köthetők. A lap szerint ezek a szereplők kormányzati támogatással részt vehetnek az információszerzésben. Nemzetbiztonsági indokkal rendelkező állami megbízásokat kaphatnak, amelyekről szinte semmi sem nyilvános.
Megfigyelésből üzlet, üzletből hatalom
A cikk szerint a megfigyelési ügyek már nem csak adatokról és titkokról szólnak. Ezeken keresztül befolyás és pénz is áramlik a hatalomhoz közel állók felé. Az információszerzés így nemcsak eszköz, hanem bevételi forrás is lett. Egyes szereplők szerint ez már a jogállami kereteken is túlmutat.
A titkosszolgálatok egymásnak is nekimentek
Az oknyomozó portál feltárta, hogy az ügy belső háborút robbantott ki a szolgálatok közt. Az egyik fél a megfigyelések ellen lépett volna fel. A másik fél viszont védené az érintett cégeket és személyeket. A konfliktus még most is zajlik – miközben a közpénzek útja egyre homályosabb.
Kapcsolódó:
Orbán bejelentette: Törvénymódosítással korlátoznák a kormányellenes tiltakozást
Tiborczék tagadják, hogy titokban tárgyalnának egy oroszországi bankról
Ezek a NER-esek szereztek patinás villákat a Városliget környékén