Tudományosan nem igaz, hogy az ember csak férfi vagy nő lehet

Biológiailag, tudományosan egyszerűen nem igaz, hogy az ember csak férfi vagy nő lehet, mivel van hozzávetőlegesen 0,8-2,5 százaléknyi interszex.

Tudományosan nem igaz, hogy az ember csak férfi vagy nő lehet

Biológiailag, tudományosan egyszerűen nem igaz, hogy az ember csak férfi vagy nő lehet, mivel van hozzávetőlegesen 0,8-2,5 százaléknyi úgynevezett interszexuális is – mondta el Falus András a Klubrádióban. A Széchenyi-díjas genetikus, immunológus hozzátette: akár 95 ezer magyar is lehet interszex. Ők nem betegek, hanem egy genetikai, hormonális, belső ivarszervekre vonatkozó jellegzetességgel élnek.

Nemi fejlődési eltérés esetén az érintett külső és belső nemi szervei nem egyazon nemhez tartoznak – például valaki pénisszel és herezacskóval, de petefészkekkel is rendelkezik. Az ilyen eltérésekkel születettek nem illeszkednek a férfi és női testről alkotott elképzeléshez, vagyis interszexek.

Az interszex kifejezés csak a biológiai nemre utal, a nemi identitás vagy a szexuális orientáció mindettől független. Aki tehát interszex, érezheti magát férfinek, nőnek, mindkettőnek vagy egyiknek sem, szexuális orientációját tekintve pedig vonzódhat nőkhöz, férfiakhoz, mindkettőhöz vagy egyikhez sem – mint bármelyikünk.

Forrás: Házipatika