Nem hagyják abba: Harmadik napja tüntetnek az Orbán-kormány ellen

Egyre nagyobb az elégedetlenség, de sokan még nem mernek kimenni.

Nem hagyják abba: Harmadik napja tüntetnek az Orbán-kormány ellen

Budapesten harmadik napja tartanak a tüntetések a kormány politikája, különösen a gyülekezési jog korlátozása és megfigyelési törvények ellen.

Több ezren álltak ki a szabadságunkért

Harmadik napja tartanak a demonstrációk Budapesten a kínai arcfelismerő rendszer és más, szabadságot korlátozó törvények ellen. Hadházy Ákos szerint már tízezer ember is részt vett az akciókban. A megmozdulások békések, de határozott üzenetet hordoznak: nem tűrik tovább a technológiai megfigyelés kiterjesztését.

Az Erzsébet híd lett a tiltakozás szimbóluma

A tüntetések központi helyszíne az Erzsébet híd, amelyet a szervezők már a

Második Szabadság hídnak

nevezik. Hadházy szerint ez a hely mára azok közösségének jelképévé vált, akik nemcsak beszélnek a szabadságról, hanem tesznek is érte. Már négyszer álltak ott tömegesen.

Hadházy: „Nem hagyjuk abba!”

A politikus szerint még nem dőlt el, ki győz: a kételkedők vagy a szabadságért kiállók. De ha a tüntetők elszántsága töretlen marad, akkor nem fognak visszavonulni. A mai, szerda délutáni esemény a 24 órás demonstráció zárása, de a hangulat alapján messze nincs vége.

…lehet, hogy a tüntetők fogják meggyőzni a kételkedőket, finnyogókat

– írta bejegyzésében az ellenzéki politikus.

Sokan figyelnek, de kevesen mernek kimenni

A közösségi médiában egyre többen követik az eseményeket, de még mindig sokan vannak, akik csak távolról figyelnek. A tüntetések azonban továbbra is békések, jogszerűek, és mindenki számára nyitottak. A szervezők szerint most van itt az idő: nem lehet tovább várni.

(Kiemelt kép. Momentum Mozgalom/Facebook)

Kapcsolódó:

Folytatódott a tüntetéshullám Budapesten – Itt vannak a legfontosabb pillanatok

A rendőrség tagadja, hogy a korábbinál durvábban lépnének fel a tüntetőkkel szemben