Egyre rövidebb a tavasz, tél helyett pedig csak egy hosszú szürke tavasz van már.
Nyakunkon a globális felmelegedés: Idén már áprilisban beköszöntött a nyár!
Szerdán először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon a 25 Celsius-fokot, ezzel a szerdai az első nyári nap az évben – közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
Áprilisi nyár – Ez normális?
Nyári napnak azt nevezik, amikor a hőmérséklet csúcsértéke meghaladja a 25 Celsius-fokot.
Mindenki érezhette, hogy szokatlan hőség van
A bejegyzéshez készített infografika szerint szerdán késő délelőtt a Bács-Kiskun vármegyei Fülöpháza Hattyús-szék meteorológiai állomáson 26,1 Celsius-fokot regisztráltak.
Tavaly még rosszabb volt a helyzet
2024-ben március 30-án érte el először abban az évben a hőmérséklet csúcsértéke a legalább 25 fokot.
(MTI)
Kapcsolódó:
Annyi a klímánknak: Újabb aggasztó adattal álltak elő a meteorológusok
Németh Lajos meteorológus szerint hozzá kell szoknunk a forró nyarakhoz mostantól
Valódi Hírek










