Nyakunkon a globális felmelegedés: Idén már áprilisban beköszöntött a nyár!

Egyre rövidebb a tavasz, tél helyett pedig csak egy hosszú szürke tavasz van már.

Nyakunkon a globális felmelegedés: Idén már áprilisban beköszöntött a nyár!

Szerdán először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon a 25 Celsius-fokot, ezzel a szerdai az első nyári nap az évben – közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.

Áprilisi nyár – Ez normális?

Nyári napnak azt nevezik, amikor a hőmérséklet csúcsértéke meghaladja a 25 Celsius-fokot.

Mindenki érezhette, hogy szokatlan hőség van

A bejegyzéshez készített infografika szerint szerdán késő délelőtt a Bács-Kiskun vármegyei Fülöpháza Hattyús-szék meteorológiai állomáson 26,1 Celsius-fokot regisztráltak.

Tavaly még rosszabb volt a helyzet

2024-ben március 30-án érte el először abban az évben a hőmérséklet csúcsértéke a legalább 25 fokot.

(MTI)

Kapcsolódó:

Annyi a klímánknak: Újabb aggasztó adattal álltak elő a meteorológusok

Németh Lajos meteorológus szerint hozzá kell szoknunk a forró nyarakhoz mostantól

Aggasztó hírek érkeztek a Duna vízállásáról (+videó)

Szomorú: Ezt hozta hazánkra a globális felmelegedés