Dembélé lecsapott, az Arsenal bajban – a PSG már egy lépésre a BL-döntőtől!

A PSG idegenben győzte le az Arsenalt a BL-elődöntő első felvonásán Dembélé góljával. A párizsiak kedvező helyzetből várhatják a visszavágót.

Dembélé lecsapott, az Arsenal bajban – a PSG már egy lépésre a BL-döntőtől!

Dembélé korán betalált, és ez elég is volt… A Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén a Paris Saint-Germain 1–0-ra legyőzte az Arsenalt Londonban. A győztes gólt Ousmane Dembélé szerezte már a 4. percben. Egy saját térfélen induló támadás végén Kvarachelia passzolt vissza Dembélének, aki 15 méterről, kapufás lövéssel talált be.

Az Arsenal támadott, de nem jött az egyenlítés

Az angol csapat igyekezett visszajönni a meccsbe. Martinelli próbálkozását Donnarumma hárította, Saka pedig nem találta el jól a kaput. A második félidőben Merino fejesgólját les miatt érvénytelenítették, Trossard lövése pedig centikkel ment mellé. Bár az Arsenal labdabirtoklásban fölényben volt, nem tudtak betalálni.

A visszavágón a PSG van lépéselőnyben

A PSG is kialakított több lehetőséget a második játékrészben, Ramos és Barcola előtt is adódott gólszerzési esély. Az eredmény azonban nem változott, így a párizsiak minimális előnnyel várják a visszavágót, amely hazai pályán, a Parc des Princes-ben lesz. Az Arsenalnak komoly feladat lesz idegenben ledolgozni a hátrányt, ha döntőbe akar jutni.

(telex.hu)