Veszteséges a Fidesz: Tavaly 450 millió forintot buktak

Hová tűnt a pénz, ha már a saját pártjuknak sem jutott?

Veszteséges a Fidesz: Tavaly 450 millió forintot buktak

A Fidesz 2024-ben 452 millió forintos veszteséggel zárta az évet, annak ellenére, hogy több mint 6,8 milliárd forint bevételre tett szert – vette észre a Telex a Hivatalos Értesítőben. A kiadások meghaladták a 7,2 milliárd forintot, főként politikai tevékenységre és működési költségekre fordítva.

Milliárdok jöttek, mégis mínuszban zártak

A Fidesz 2024-ben több mint 6,8 milliárd forint bevételre tett szert. Ebből 1,04 milliárd forint a központi költségvetésből, 4,6 milliárd forint a parlamenti frakciónak nyújtott állami támogatásból, 318,7 millió forint tagdíjakból, 760,2 millió forint adományokból és 97,1 millió forint egyéb bevételekből származott. Ennek ellenére a párt 452 millió forintos veszteséggel zárta az évet.

Politikai tevékenységre ment a legtöbb pénz

A kiadások összesen több mint 7,2 milliárd forintot tettek ki. Ebből 2,5 milliárd forintot működési kiadásokra, 4,6 milliárd forintot politikai tevékenység finanszírozására, 50 millió forintot egyéb szervezetek támogatására, 28,7 millió forintot eszközbeszerzésre és 5,9 millió forintot egyéb kiadásokra fordítottak.

Adományokból is jelentős bevétel

A párt 2024-ben 760,2 millió forint adományt kapott. Ebből közel 630,5 millió forint kis összegű felajánlásokból állt össze, így az adományozók nevét nem kellett feltüntetni. A nagyobb adományozók között politikusok és vállalkozók is szerepeltek, például Deutsch Tamás 3 millió, Hoppál Péter 4 millió forinttal támogatta a pártot.

Sorozatos veszteségek éveken át

A Fidesz nem először zár veszteséggel: 2022-ben 115 millió, 2023-ban pedig 1,2 milliárd forint mínuszt könyveltek el. A 2024-es 452 millió forintos veszteség a harmadik egymást követő évben mutatja a párt pénzügyi nehézségeit.