Szoboszlai: Most vagyok a legboldogabb pályafutásom során

A házasság és a Premier League-győzelem is beteljesült álom volt számára.

Szoboszlai: Most vagyok a legboldogabb pályafutásom során

Élete legszebb időszakáról vallott Szoboszlai Dominik, a Liverpool magyar válogatott középpályása, aki klubcsapatával megnyerte az angol bajnokságot – derül ki a csapat hivatalos oldalán megjelent interjúból.

Házasság és bajnoki cím – ebben a sorrendben

A 24 éves Szoboszlai szerint két kiemelkedő dolog történt vele mostanában:

„A házasságom és a Premier League megnyerése volt a két legfontosabb esemény az életemben.

Csúcsponton érzi magát

„Most vagyok a legboldogabb pályafutásom során. Megtaláltam a legmegfelelőbb embereket magam körül, a pályán és azon kívül egyaránt”

– mondta a magyar válogatott csapatkapitánya.

Hozzátette, a legfőbb céljuk a bajnoki cím megszerzése volt, és hatalmas boldogság számára, hogy ez sikerült.

Még ennél is többre képes

Szoboszlai úgy érzi, messze nem érte még el a határait: „Még több van bennem, amit hamarosan láthatnak is majd a szurkolók.”

Slot keze nyoma látszik a játékán

Az új vezetőedző, Arne Slot munkáját is dicsérte: „Ebben a szezonban sokkal többször kerülök a 16-os előterébe, több gólt szerzek és gólpasszt is többet adok.”

A holland edző Jürgen Kloppot váltotta a szezon végén, és Szoboszlai szerint nagyon gyorsan át tudta adni a játékosoknak azt, amit szeretett volna, és remek eredményeket ért el.

Nem volt minden tökéletes

Szoboszlai elismerte, hogy a szezon nem volt hibátlan: a csapat egy időre hullámvölgybe került, ekkor estek ki a Bajnokok Ligájából, az FA Kupából, valamint elbukták a Ligakupa döntőjét is.

Szalah lenyűgözte

A Liverpool legnagyobb sztárját, Mohamed Szalah-t is kiemelte:

„Egyszerűen hihetetlen, olyan, mintha minden héten képes lenne valami új rekordot megdönteni. Több játékosnak is nagy szerepe volt a sikereinkben, ő az egyik közülük.”

(MTI)