Biztonsági őrök késeltek halálra egy férfit Debrecenben

További hármat is megszurkáltak.

Biztonsági őrök késeltek halálra egy férfit Debrecenben

Egy születésnapi ünneplés végződött tragédiával Debrecenben, amikor három biztonsági őr halálra késelt egy férfit, és további három személyt súlyosan megsebesített – derül ki a Debreceni Fellebbviteli Főügyészség sajtóközleményéből.

Vérfürdő egy születésnapon

2021 szeptemberében négy férfi egy debreceni szórakozóhelyen ünnepelte egyikük születésnapját. Az est folyamán szóváltásba keveredtek három, alkalmanként biztonsági őrként dolgozó férfival. A vita az utcán tettlegességig fajult: két vádlott szúró-vágó eszközökkel test szerte megsebesítette az ünneplőket, míg harmadik társuk jelenlétével erősítette a támadók fellépését. Az elkövetők a bántalmazást követően segítségnyújtás nélkül elhagyták a helyszínt, azonban a rendőrség még aznap elfogta őket.

Halálos áldozat és súlyos sérültek

A támadás következtében az egyik sértett életét vesztette. Két másik áldozat életveszélyes, míg a negyedik súlyos sérüléseket szenvedett. A gyors rendőri intézkedésnek köszönhetően az elkövetőket még aznap sikerült elfogni.

Ítélet és ügyészi indítvány

A Miskolci Törvényszék bűnösnek mondta ki a vádlottakat több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérletében, amelyet egyikük bűnsegédként követett el. Két elkövetőt 10-10 év fegyházbüntetésre és 10-10 év közügyektől eltiltásra, harmadik társukat 8 év 6 hónap fegyházbüntetésre ítélték. A Debreceni Fellebbviteli Főügyészség az ítélet helybenhagyását indítványozta.

Kapcsolódó:

Családi tragédia Tamásiban: Gyermeke anyját ölte meg egy férfi​

Halálos késelés történt Veszprém megyében

Egy gyilkos holttestét találták meg a bokrok között

Molotov-koktélt dobott a fia házára, mert haragudott rá