„A postás legalább csöngetett, és beszélgetett” – Emlékek a régi időkből

Emlékszel még, amikor a postás nemcsak levelet, hanem megbecsülést is hozott?

„A postás legalább csöngetett, és beszélgetett” – Emlékek a régi időkből

Régen a postás nem csak levelet hozott. Ő volt a hírek, a nyugdíj, sőt néha a jó szó hozója is. Régen kopogott, vagy csöngetett, köszönt, és tudta, ki lakik a házban. Ma már csomagot dob az ajtó elé, és elszalad.

A régi postás emléke sokakban nosztalgiát kelt. Azokban is, akik ma már csak e-mailt kapnak. Több volt, mint hivatalnok. Ő volt a hétköznapok része.

A régi postás időszaka elmúlt. De néha jó visszagondolni arra, amikor még csöngetett.

Ismerte a gyerekek nevét, megkérdezte, hogy van a mama. Tudta, hol van beteg a háznál, és nem zavarta, ha kutya ugatott az udvaron. Hozták a levelet, a csekket, az értesítőt, de hoztak egy kis figyelmet is. Régen időt szánt az emberekre.

Volt, akihez beült egy percre. Megivott egy pohár szódát, váltott pár szót. Sok idős embernek ő volt az egyetlen, akit aznap látott. A régi postás nem sietett, nem csak kézbesített. Kapcsolatot is vitt házról házra.

Ma már minden gyors. A csomag nyomon követhető, az értesítő digitális. De a régi postás emléke marad. Egy darab a múltból, amit jó szívvel idéz fel az ember.