Egyet már most elárulhatunk: ma tényleg érdemes kimenni a szabadba!

Kellemes, nyárias idő lesz – de nem árt az óvatosság sem.

Egyet már most elárulhatunk: ma tényleg érdemes kimenni a szabadba!

Napos, meleg, kifejezetten nyárias időjárásra számíthatunk a mai napon, csapadék nélkül, több órás zavartalan napsütéssel – derül ki a met.hu időjárás-előrejelzéséből.

Akár 31 fok is lehet – de a hőség még nem fullasztó

A hőmérséklet a délutáni órákban elérheti a 30–31 Celsius-fokot, különösen az Alföldön és a déli országrészben. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad, legfeljebb északnyugaton élénkülhet meg kissé a szél.

Csapadékra ma sehol sem kell számítani

A nap folyamán száraz, csapadékmentes idő várható, legfeljebb néhol jelenhetnek meg fátyolfelhők. A páratartalom alacsony, így az időjárás kellemesebbnek érződik, mint egy fülledt nyári napon.

UV-sugárzás: már most magas a kockázat

A HungaroMet figyelmeztet: a napközbeni UV-B sugárzás szintje erős, helyenként nagyon erős lehet. Délelőtt 11 és délután 15 óra között ajánlott a napozás kerülése, valamint fényvédő krémek, napszemüveg és sapka használata.

Egészségtippek és orvosmeteorológia

A mai időjárás jótékony hatású lehet a hangulatra és közérzetre, de a melegre érzékenyek, valamint az idősebbek és a kisgyermekek számára fokozott figyelem javasolt. A hőterhelés egyelőre nem éri el az extrém szintet, de a folyadékbevitelre már most ügyelni kell – legalább 2–3 liter víz javasolt a nap során.

Kertbarátok figyelem!

A mai idő ideális veteményezéshez, fűnyíráshoz, locsoláshoz – utóbbit érdemes kora reggel vagy napnyugta előtt elvégezni, hogy a párolgás ne vigye el a víz nagy részét. A gyümölcsfákra most érdemes figyelni: a korai érésű fajtáknál elkezdődhet a kártevők mozgása.