Nem kegyelmez a kánikula.
Az enyhe hajnal után ismét pokoli nap vár ránk ma is
A kellemes hajnali hőmérséklet után ismét jön a forróság. Már kánikulának is extrém az, ami csütörtökön vár ránk – számolt be a HungaroMet időjárás-jelentése.
Akár a reggeli hőmérséklet duplájára is számíthatunk nap közben
Délelőtt még döntően derült, napos idő várható, majd napközben gomolyfelhők képződnek, illetve nyugat felől magasszintű felhőzet is érkezik. Estig nem lesz csapadék, estétől azonban a nyugati, északnyugati megyékben már kell záporra, zivatarra számítani. A változó irányú szél estig mérsékelt marad, estétől azonban északnyugat felől a Dunántúlon északnyugatira, északira fordul a szél, és akár viharossá is fokozódhat. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 34 és 39 fok között valószínű, de az északkeleti megyékben csak 31, 33 fok lehet a maximum.
Nem mindenhol lesz ugyanolyan meleg
Északkeleten 25 fok körül, másutt afölött alakul a napi középhőmérséklet. Emellett a Dunántúl és az Alföld jelentős részén 27, a Dunántúl keleti, délkeleti területein, valamint a Dél-Alföldön 29 fok fölött várható a napi átlaghőmérséklet.
Orvosmeteorológia
A rendkívüli meleg tovább fokozza a szervezet hőterhelését. A keringési rendszer betegségeivel élők különösen érzékenyek lehetnek a napközbeni extrém hőmérsékletekre. A meleg miatti fáradékonyság, fejfájás, ingerlékenység is gyakori panasz lehet. Javasolt a bőséges folyadékbevitel, a közvetlen napfény kerülése, valamint a déli órákban történő pihenés.
Valódi Hírek










