Orbán Ráhel az Államokba költözne – felvételt nyert egy egyetemre

Orbán Ráhel bejelentette, hogy családjával az Egyesült Államokba költözés előtt áll, miután felvételt nyert egy amerikai egyetemre.

Orbán Ráhel az Államokba költözne – felvételt nyert egy egyetemre

Orbán Ráhel július 8-i Instagram-posztjában közölte, hogy tizenöt év után újra az Egyesült Államokba költözés lehetőségét fontolgatja családjával, miután felvételt nyert egy amerikai egyetemre.

A miniszterelnök lánya elmondta, hogy korábban már egy szemesztert töltött tanulmányokkal Bostonban, és most ismét inspirálónak találja az ottani versenyhelyzetet és a tudáshoz való hozzáférést. Mint írta, a fő cél

„tanulni, tapasztalni, hazahozni”

azt a szakmai tudást, amit később itthon is kamatoztatna.

A döntés még nem végleges: Orbán Ráhel és milliárdos vállalkozó férje, Tiborcz István, közösen mérlegelik az Egyesült Államokba költözés anyagi és családi vonatkozásait, különösen anyaként felmerülő felelősségeket.

Érdekesség, hogy alig egy év múlva esedékesek a következő magyar országgyűlési választások, miközben a család már 2021 őszén Spanyolországba költözött a választás előtti hónapokban – most tehát a globális mobilitás újabb állomása jöhet.

Amennyiben a végleges döntés megszületik, Orbán Ráhel számára ez a második hosszabb tartózkodás lesz egy amerikai felsőoktatási intézményben, hiszen a Boston egyetem után immár egy másik amerikai egyetem hallgatója lesz. A család a következő hetekben hozza meg végső döntését a költözésről.

(telex.hu)