Hadhády Ákos tizennyolcadik alkalommal szervezett tiltakozó akciót a gyülekezési törvény visszavonásáért és az ellehetetlenítési törvénytervezet ellen a budapesti Ferenciek terén.
18 alkalom: Hadházy Ákos a gyülekezési törvény módosítása ellen
A független országgyűlési képviselő, Hadházy Ákos 18. alkalommal szervezett demonstrációt a kormány gyülekezési törvényének módosítása és az úgynevezett ellehetetlenítési törvénytervezet visszavonásáért a Ferenciek terén. A megmozdulást az MTI tudósítása szerint több száz résztvevő kísérte figyelemmel.
Hadházy felszólalásában emlékeztetett arra, hogy Orbán Viktor március 15-én azt ígérte, húsvétra készen lesznek az intézkedések: „ki fognak tiltani magyar honfitársakat, kettős állampolgárokat, be fognak tiltani újságokat és civil szervezeteket, elintézik, hogy ne legyen Pride”. Ezzel szemben idén a Pride több százezres felvonulássá nőtte ki magát, és az ellehetetlenítési törvényt sem merték megszavazni – mondta a politikus.
Kijelentette, hogy nem elég „panaszkodni” vagy üzeneteket küldeni a kormánynak, hanem ki kell követelni a tisztességes választások feltételeit és az „aljas törvények” visszavonását. Hangsúlyozta: a hatalom elbizonytalanodott, de
„nem tudhatjuk, mi várható ősszel, vagy mit csinálhatnak tavasszal, ezért nem hagyjuk abba a tüntetéseket”
A rendezvény végén Hadházy bejelentette, hogy következő tüntetését augusztus 2-án tartja Hatvanpusztán, mivel – ahogy fogalmazott –
„oda kell menni, és megnézni”
azt a gazdasági épületet, amelyről a miniszterelnök korábban azt állította, nincs köze hozzá.
A demonstrálók ezt követően közösen vonultak a Március 15. térre, megálltak a Kossuth Lajos utcán, fél órára feltartóztatva a forgalmat, majd a Kígyó utcán, a Váci utcán és a Piarista közön keresztül érkeztek fórumra.
(telex)
Valódi Hírek










