Benyomva balhézott az alpolgármester: betegszabadság következik

Berg Dániel II. kerületi alpolgármester május végén részeg viselkedése miatt orvosi segítséget kért és betegszabadságra vonult; az eset után a KULT2 Nonprofit Kft. vizsgálatot indított, Őrsi Gergely polgármester pedig ideiglenesen átvette feladatait.

Benyomva balhézott az alpolgármester: betegszabadság következik

Berg Dániel, a II. kerület momentumos alpolgármestere május végén részeg viselkedése miatt került reflektorfénybe: a Marczibányi Téri Művelődési Központ kávézójában zajló rendezvényen többen is azt látták, hogy az ittas politikus kiabált a vendégekkel és a hatalmát fitogtatta, vállalhatatlanul viselkedve.

A botrány után Őrsi Gergely polgármester javaslatára Berg betegszabadságra ment, és krónikus betegségére hivatkozva orvosi segítséget kért.

„Valóban nem úgy viselkedtem, mint amit elvárok magamtól és mások egy tisztségviselőtől, nagyon sajnálom a történteket, és elnézést kérek”

– mondta a Telexnek, hozzátéve, hogy munkaidőn kívül, nem hivatalos minőségben vett részt az eseményen, és igyekszik felelősséget vállalni az érintettek felkeresésével.

Őrsi nem hivatalos csatornákon szerzett tudomást az esetről, azonnal egyeztetett a KULT2 Nonprofit Kft.-vel, amely a Marczibányi Téri Művelődési Központ fenntartójaként vizsgálatot indított.

Beszéltem azokkal, akiket sérelem ért, és ha szükséges, továbbítom a panaszokat hivatalos útra” – nyilatkozta Vámos Ágnes ügyvezető.

A testületi ülésen sem maradt kérdés nélkül: több képviselő firtatta Berg távollétének okát, és felmerült, hogy a betegszabadság alatt ajánlja fel tiszteletdíja egy részét jótékony célra, valamint kijelöltek egy helyettest az alpolgármesteri feladatok ellátására.

Berg korábban a CEU melletti tüntetések szervezőjeként vált ismertté, 2017 óta a Momentum tagja, 2019 óta pedig képviselő és alpolgármester a II. kerületben. Jelenleg gyógykezelés alatt áll, és reméli, egészségesen térhet vissza a munkába.

(telex)