Sokkoló tragédia történt a börtön falai között: egykor a TV2 műsorában feltűnt férfi most gyilkosság miatt került a hírekbe – saját kezével végzett cellatársával.

Nyomozást indított a rendőrség a 2004-ben „ekszöszájzbúk” Ferikeként elhíresült Horváth Ferenc ellen. A sajtóhírek szerint a jelenleg 33 éves férfi

megfojtotta cellatársát a börtönben.

A kriminálpszichológus szerint évtizedekkel ezelőtt színjáték volt csak a „démonűzés”

Zárkatárs sérelmére elkövetett emberölés gyanúja miatt indítottak nyomozást a férfi ellen, akit az ország a TV2 Napló című műsorában ismert meg még 2004-ben. A riportban egy „ördögűzés” alkalmával hangzott el a fiútól az „ekszöszájzbúk” kijelentés. A szeánsz során apja csak azzal tudta megnyugtatni a gyereket, hogy megígérte neki, megkapja a mountain bike-ot.

Végh József kriminálpszichológus – aki személyesen is találkozott Ferikével – úgy értékelte a Horváth Ferenc részvételével korábban végrehajtott „szeánszokat„, hogy a szülők üzleti megfontolásból taníthatták a gyereket a hülyeségre.

„A gyermek azt hitte, nem vettem észre, de kavicsokat kapkodott be, amiket kiköpve állította, hogy a gyomrából kerültek elő”

– mondta a szakértő.

Kisiklott a fiú élete, a pszichiátriát és a börtönt is megjárta

A férfi 75 éves édesanyja elmondta, hogy fiát az apja – aki azóta elhunyt – a „démonűzés” után állami gondozásba adta. A Szekszárdi Rendőrkapitányság 2011-ben körözést adott ki ellene, miután március 30-án távozott a megyei kórház pszichiátriai osztályáról. Az elmúlt 14 évet börtönben töltötte.

A most 33 éves fogvatartott március 7-én

az esti órákban megfojtotta zárkatársát.

Ezt követően pedig megpróbált végezni magával.

„A fiam élet–halál között lebeg. Kanalat, drótot, pengét nyelt le, hogy végezzen magával, de még időben megműtötték, így túlélte. Sajnos, nem jók a kilátásai, haldoklik.

A találkozásunkkor ki sem tudta nyitni a szemét, csak a hangomról ismert fel. Pedig jövőre szabadult volna. Egyébként sosem volt agresszív, a légynek sem tudott volna ártani. Nekem már nincsen senki másom, a kisebbik fiam is börtönbe került”

– nyilatkozta Ferenc édesanyja.

A TV2 Napló korábbi riportját itt nézheted meg:

(MaxStoiber/Youtube)

(blikk.hu/Nyugati Fény nyomán)