Váratlan fordulat Karácsony Gergely ügyében: a főpolgármestert gyanúsítottként hallgatta ki a rendőrség.

Jövő héten gyanúsítottként hallgatja ki a rendőrség Karácsony Gergely

főpolgármestert a június végén megrendezett Budapest Pride megszervezése miatt.

A kormány bosszút állhat a Pride megszervezése miatt

„A főpolgármestert az eljáró nyomozó hatóság gyanúsítottként rövid úton idézte, a kihallgatására a jövő héten kerül sor”

– erősítette meg a Fővárosi Önkormányzat.

Ezzel új szakaszába lépett az ügy, amely már a Pride előtt is komoly politikai feszültséget szított. Tuzson Bence igazságügyi miniszter akkor börtönnel fenyegette meg a szervezőket, míg Orbán Viktor kormányfő egyenesen azt javasolta, hogy idén inkább ne is bajlódjanak a felvonulás előkészítésével.

Lassan egy hónap telt el minden idők legnagyobb hazai Pride-felvonulása óta, amely végül történelmi rendszerellenes demonstrációvá vált. A rendőrség először bejelentette, hogy a résztvevők ellen nem indítanak eljárást, de a szervezők ügyében a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája nyomozást indított ismeretlen tettes ellen. Karácsony Gergely már akkor vállalta a politikai és jogi felelősséget, és jelezte,

kész bíróság elé állni Budapest védelmében.

Csak Karácsony Gergely ellen indítanak eljárást?

A 444.hu kérdésére az Országos Rendőr-főkapitányság nem árult el részleteket az eljárás állásáról, mondván:

„bővebb tájékoztatást az eljárás érdekeire tekintettel nem áll módunkban adni”.

Ugyanakkor az önkormányzat megerősítette, hogy Karácsonyt hivatalosan idézték, míg a rendezvény tényleges szervezőjét, a Szivárvány Misszió Alapítványt a hatóságok eddig

semmilyen formában nem keresték meg.

A felvonulás megrendezése körül a politikai térfélen is folytatódik a vita. Lázár János utólag kudarcnak nevezte, hogy a Pride-ot végül mégis megtartották, míg Orbán Viktor most éppen kampánycélokra használja fel a témát – sokak szerint különösen megosztó, kirekesztő üzenetekkel.

(Nyugati Fény nyomán)