Nyolc gyanúsított, kettő őrizetben – így végződött a szolnoki story

Nyolc férfit hallgattak ki gyanúsítottként a Mentetlen nevű szolnoki diszkóban kitört huligántámadás ügyében; a garázdaság során székekkel és lapátokkal felfegyverkezett csoportot két tagjánál őrizetbe vették, és kezdeményezik a letartóztatásukat.

Nyolc gyanúsított, kettő őrizetben – így végződött a szolnoki story

Péntek éjszaka több férfi tört be a szolnoki Mentetlen nevű diszkóba, és székekkel, lapátokkal felszerelkezve indított tömegverekedést. A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság csoportosan, felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntettével gyanúsít nyolc embert. A hatóság hétfőn közölte, hogy közülük kettőt őrizetbe vettek, és kezdeményezték a letartóztatásukat.

A rendőrség a helyszíni biztonsági kamera- és tettenéréses felvételek, valamint a tanúk kihallgatása alapján állapította meg: a támadók a szórakozóhely belépőtilalma miatt, fegyvernek számító eszközökkel – köztük székkel és lapáttal – léptek be, és robbanásszerű erőszakhullámot indítottak el. A hatóságok további gyanúsítottak kihallgatását tervezik.

A szolnoki diszkóban kitört tömegverekedés ügyében eddig nyolc gyanúsítottat azonosítottak, kettőt őrizetbe vettek a csoportosan, felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt. A nyomozás tovább folytatódik, további letartóztatások és kihallgatások várhatók.

(Index)