Szijjártó Péter nem várt gyorsasággal reagált Donald Trump és Brüsszel megállapodására: a magyar tárcavezető keményen üzent.

Részletesen beszámoltunk róla, hogy az Európai Unió megállapodott az Amerikai Egyesült Államokkal egy egységes, 15 százalékos vámtételben az EU-export túlnyomó többségére vonatkozóan.

Ursula von der Leyen az Európai Bizottság elnöke vasárnap Skóciában, Donald Trump amerikai elnökkel folytatott egyeztetését követően kijelentette: az elnök kemény tárgyalópartner, de egyben igazi üzletkötő is.

Szijjártó Péter keményen üzent Trump számára, de az EU-t is felszólította

Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszter azonnal reagált az USA és az EU közti megállapodások hírére. A tárcavezető a Facebookon gerjedt éktelen haragra az ügy miatt. Vezetőváltást sürgetett.

Kemény kritikát fogalmazott meg a külgazdasági és külügyminiszter

„Skóciában újabb bizonyíték született arra, hogy

Brüsszelben sürgősen vezetőségváltásra van szükség.

A von der Leyen-vezette Bizottság az elmúlt években súlyos károkat okozott az európai gazdaságnak, és mindezt tetézte a vámügyekben bemutatott vesszőfutásával.

Az Európai Bizottságnak januárban csökkentenie kellett volna az Egyesült Államokkal szembeni négyszeres vámokat, és akkor

elkerülhető lett volna az európai gazdaságra mért újabb mélyütés”

– üzente meg a magyar diplomácia főképviselője az interneten.

(Szijjártó Péter/Facebook/Nyugati Fény nyomán)

Kapcsolódó:

Trump bejelentése mindent felboríthat: új korszak jöhet Ukrajnában