Szijjártó Péter nem várt gyorsasággal reagált Donald Trump és Brüsszel megállapodására: a magyar tárcavezető keményen üzent.
Részletesen beszámoltunk róla, hogy az Európai Unió megállapodott az Amerikai Egyesült Államokkal egy egységes, 15 százalékos vámtételben az EU-export túlnyomó többségére vonatkozóan.
Ursula von der Leyen az Európai Bizottság elnöke vasárnap Skóciában, Donald Trump amerikai elnökkel folytatott egyeztetését követően kijelentette: az elnök kemény tárgyalópartner, de egyben igazi üzletkötő is.
Szijjártó Péter keményen üzent Trump számára, de az EU-t is felszólította
Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszter azonnal reagált az USA és az EU közti megállapodások hírére. A tárcavezető a Facebookon gerjedt éktelen haragra az ügy miatt. Vezetőváltást sürgetett.
Kemény kritikát fogalmazott meg a külgazdasági és külügyminiszter
„Skóciában újabb bizonyíték született arra, hogy
Brüsszelben sürgősen vezetőségváltásra van szükség.
A von der Leyen-vezette Bizottság az elmúlt években súlyos károkat okozott az európai gazdaságnak, és mindezt tetézte a vámügyekben bemutatott vesszőfutásával.
Az Európai Bizottságnak januárban csökkentenie kellett volna az Egyesült Államokkal szembeni négyszeres vámokat, és akkor
elkerülhető lett volna az európai gazdaságra mért újabb mélyütés”
– üzente meg a magyar diplomácia főképviselője az interneten.
(Szijjártó Péter/Facebook/Nyugati Fény nyomán)
Kapcsolódó:
Trump bejelentése mindent felboríthat: új korszak jöhet Ukrajnában
Valódi Hírek










