Vérengző csatatér: Karácsony és Vitézy újra egymásnak mentek

Újabb fejezetéhez ért a Karácsony–Vitézy vita: a Déli körvasút ügyében támadta meg a főpolgármestert a Podmaniczky Mozgalom. Karácsony szerint Vitézyék félrevezetik a közvéleményt, és a háttérben a NER-hez köthető építőipari lobbi állhat.

Vérengző csatatér: Karácsony és Vitézy újra egymásnak mentek

A Déli körvasút fejlesztését eredetileg Karácsony Gergely is támogatta, de korábban a Fővárosi Közgyűlés elutasító álláspontra jutott a kivitelezés formájával kapcsolatban. Most a Vitézy Dávid vezette Podmaniczky Mozgalom azt állítja: Karácsony „hátraarcot csinált”, és valójában nem áll ki a környezetet és lakosságot érintő aggályok mellett. A Karácsony–Vitézy vita mostanra a kampány egyik fő üzenetpárbajává vált.

Karácsony visszavág: „Kinek az érdeke?”

A főpolgármester visszautasította a vádakat, szerinte a beruházás körüli nyomásgyakorlás mögött Vitézy „mérnökök és civilek” álarca mögé bújtatott politikai kampány áll. Hozzátette: a beruházó a Mészáros Lőrinchez köthető V-Híd Zrt., így a kérdés az,

Valójában kinek az érdekeit képviseli Vitézy Dávid?

A választás közeleg, az üzenetek élesednek

A Podmaniczky Mozgalom Sárváry István nyílt levelét is közzétette, amelyben azt állítja: Karácsony „meghátrált” és „csalódást keltett” a fővárosi civilek körében. Karácsony erre úgy reagált: ő a fenntartható fejlesztések híve, de „nem adja oda Budapestet a NER-nek”. A Karácsony–Vitézy vita alighanem csak éleződni fog az őszi önkormányzati választások közeledtével – a Déli körvasút ennek csak az egyik frontvonala.