Megdöbbentő, amit Hatvanpusztán láttak Hadházy Ákos tüntetésén

Hadházy Ákos tüntetést tartott a Hatvanpuszta Orbán-birtok előtt. Létra, rendőrsorfal, zebrák és bölények is voltak.

Megdöbbentő, amit Hatvanpusztán láttak Hadházy Ákos tüntetésén

Hadházy Ákos szombatra szervezett tüntetést a Hatvanpuszta Orbán-birtokhoz. A képviselő azt akarta megmutatni, mekkora luxus van a kerítés mögött.

A rendőrök már a helyszínen várták a tüntetőket. A birtokot fekete fóliákkal takarták el. Hadházy szerint előre készültek az érkezésükre. A résztvevők létrákkal, sőt egy daruskocsival jöttek. A daruskocsit azonban nem engedték használni. A rendőrség körbeállta, végül csak a létrákról lehetett benézni.

Hadházy beszédet is tartott. Azt mondta, ősszel nehéz időszak jöhet. Újra elővehetik az ellehetetlenítési törvényt. Szerinte az is Orbán Viktoron múlik, vádat emelnek-e Karácsony Gergely ellen. A „Hatvanpuszta Orbán” ügy szerinte csak a jéghegy csúcsa.

A hivatalos program után a képviselő kb. ötven emberrel elsétált egy közeli területre. Itt korábban bölényeket és antilopokat láttak. Most is megjelentek az állatok. Sőt, néhányan zebrákat is észrevettek. A terület Mészáros Lőrinc egyik cégéhez tartozik.

A helyszínen több százan voltak. Volt, aki kerékpárral, mások busszal vagy autóval jöttek. A főbejáratnál rendőrsorfal állt. Sokan táblákat hoztak, mások skandálták a

„mocskos Fidesz!”

rigmust. A hangulat békés, de feszült volt.

A „Hatvanpuszta Orbán” témában Hadházy már kedden terepszemlét tartott. Ekkor a kocsija három kerekét kiszúrták. A képviselő szerint ez megfélemlítés volt. Mégsem hátrált meg, és üzent a miniszterelnöknek:

„akármit csinál, úgyis meg fog bukni”.

(telex.hu nyomán)

(Fotó: Hadházy Ákos Facebook-oldal)