Embertelen körülmények közt tartották a nyugdíjasokat, a pénzüket elvették

Illegálisan működő szociális otthont záratott be a NAV Hajdú-Bihar megyében.

Embertelen körülmények közt tartották a nyugdíjasokat, a pénzüket elvették

Idén már a negyedik illegális idősotthon bezárásáról intézkedett a NAV. Az adóhivatal jelentése szerint a helyi kormányhivatal értesítette őket az intézményben uralkodó állapotokról.

A létesítményt egy családi házban alakították ki, olyan módon, hogy az minél több idős ember fogadására legyen képes. A hatóságok közleménye szerint volt olyan időszak, amikor több mint 30 lakót zsúfoltak be az épületbe, bizonyos szobákban 6 ágy állt egymás mellett szorosan, és még a folyosón és a pincében is voltak fekvőhelyek. A lakóktól elvették a nyugdíjukat, sőt volt akinek a bankkártyáját is elkobozták. A házban egyáltalán nem volt akadálymentesítés, nem alakítottak ki közösségi tereket sem.

Az illegális idősotthon működtetője ellen eljárás indult foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés, illetve gondozási kötelezettség elmulasztása miatt. A lakókat biztonságos környezetben helyezték el a hatóságok.

Forrás: Bors