Nyolc év fegyház és félmilliárdos vagyonelkobzás a drogbanda vezérének

Több száz kilogramm kábítószer, bűnszervezetben, teljes titokban – a győri férfi irányította hálózat egy év alatt hatalmas mennyiséget mozgatott meg. Most a fellebbviteli ügyészség is a súlyos ítélet helybenhagyását kéri.

Nyolc év fegyház és félmilliárdos vagyonelkobzás a drogbanda vezérének

A Győri Fellebbviteli Főügyészség indítványozta annak a 8 év fegyházbüntetésnek a helybenhagyását, amelyet egy győri férfira szabtak ki, aki szervezett bűnözői csoportot hozott létre kábítószer-kereskedelem céljából. A hatóságok szerint a vádlott 2020 januárjától egy éven át irányította a droghálózatot, amely több száz kilogramm kábítószert mozgatott meg.

A bűnszervezet feladata a drogok és alapanyagok beszerzése, tárolása, feldolgozása és értékesítése volt, mindezt úgy, hogy a hatóságok ne tudják követni a folyamatot. Az egy év során a csoport közel 14 kg kokaint, 316 kg marihuánát, 66 kg amfetamint, 1 kg metamfetamint és 11 666 darab extasy tablettát tárolt vagy adott el. A lefoglalt mennyiségek hatóanyagtartalma 463-szorosa volt a legsúlyosabb minősítéshez szükséges küszöbnek.

A Székesfehérvári Törvényszék a férfit bűnszervezetben elkövetett kábítószer-kereskedelem miatt 8 év fegyházra, 1 millió forint pénzbüntetésre és 8 év közügyektől eltiltásra ítélte, kizárva a feltételes szabadlábra bocsátás lehetőségét. Emellett 529 millió forintnyi vagyonelkobzást is elrendeltek.

A vádlott ügyvédje enyhítésért fellebbezett, így az ügy másodfokon a Győri Ítélőtábla elé kerül.

(index.hu)