Még fürdeni se lehet benne a babáknak – ilyen rossz a csapvíz ebben a magar kórházban

Nem alkalmas rá a víz. Palackból fürdetnek.

Még fürdeni se lehet benne a babáknak – ilyen rossz a csapvíz ebben a magar kórházban

Ismét palackos vízzel kell fürödniük a kismamáknak a székesfehérvári kórház szülészetén, számolt be az esetről az RTL Híradó. Péntek estétől újra teljes vízkorlátozás van a szülészeten, fertőtlenítés miatt. A kismamák azt mondják, hogy már legalább egy hete nem lehet inni a csapból az épületben.

Az osztályon lévő figyelmeztető felirat így szól:

Nem ivóvíz! Újszülöttek, csecsemők, kisgyermekek fürdetésére sem használható!

Azaz a csapvíz továbbra sem iható, az Országos Kórházi Főigazgatóság szerint azért nem, mert, ahogy fogalmaztak,

a víz emberi fogyasztásra nem alkalmas.

Az OKFŐ szerint habár a víz emberi fogyasztásra jelenleg nem alkalmas, de felnőttek tisztálkodására igen, inni pedig akkor lehet majd belőle újra, ha negatív lesz a vízminta.

Idén is olcsó lesz a sör augusztus 20-án (de ez nagyon sokba kerül a magyaroknak)