Búcsú a képernyőtől.

Augusztusban távozik a képernyőről Pachmann Péter, aki a TV2 indulása óta meghatározó arca volt a csatornának.

A műsorvezető döntése mögött magánéleti okok állnak:

ősztől elsősorban édesapaként szeretne jelen lenni,

ami új időbeosztást és más fókuszt kíván.

A háttérben marad a TV2-nél

Bár a nézők a Mokka reggeli adásaiban már nem találkozhatnak vele, a csatornától nem szakad el, hiszen a háttérben aktívan részt vesz a TV2 Akadémia megújításában.

A képernyőtől való búcsút nem visszavonulásként, hanem tudatos váltásként értelmezi.

„Több mint tízezer adással és több tízezer szakmai kilométerrel a hátam mögött különösen nehéz ez a búcsú. Az életem több mint felét a TV2 képernyőjén töltöttem. Tapasztaltabb, bölcsebb – és boldogabb – lettem, mintha ez a hatalmas kaland nem lett volna az életem része. A napokban kaptam egy üzenetet egy nézőtől, aki elmesélte, hogy gyerekként a kilencvenes évek végén engem nézett, ma pedig már nős ember, akinek a kisfia lát reggelente a Mokkában. Ennél szebb visszajelzést nem is kaphattam volna”

– idézte fel emlékeit Pachmann.

Pachmann Péter korábban a csatorna számos meghatározó műsorában dolgozott, és pár hónapja még arról szóltak a hírek, hogy a TV2-n újrainduló Napló műsorvezetője lesz.

Mostani döntése azonban új fejezetet nyit az életében. Szalai Vivien, a TV2 Csoport hírigazgatója így búcsúzott tőle:

„Pachmann Péter a TV2 alapító csapatának tagjaként hosszú éveken át stabil, megbízható szakmai jelenlétével járult hozzá az infotainment műsorok sikeréhez. Köszönjük elkötelezett munkáját.”

(24.hu/Nyugati Fény nyomán)