Ellátást veszélyeztető támadás.
Takács Péter olyan kijelentéseket tett, amelyek az egész orvostársadalomba vetett közbizalmat megkérdőjelezik. Emiatt a Magyar Orvosi Kamara szerdán közleményben szólította fel Orbán Viktort, hogy
ne adjon teret az orvosközösség elleni hergelésnek.
A Magyar Orvosi Kamara közleményét teljes terjedelmében közöljük:
„KÖZLEMÉNY
Takács Péter egészségügyi államtitkár a Harcosok Órája című műsor 2025. július 31-ei élő műsorában megkérdőjelezte a magyarországi orvosok köztestületének legitimitását, egy állítólagos külföldi hálózat részének titulálva a Magyar Orvosi Kamarát (MOK).
Az államtitkár kijelentette, hogy a kormány küzd a szakmai szervezet ellen. Ezzel Takács Péter újabb határt lépett át az orvosokkal kapcsolatos kommunikációjában: a kamara demokratikusan választott vezetői után
már az orvosi köztestület egészét támadja.
Tevékenységével az orvosokba, ezáltal az orvoslásba vetett közbizalmat is rombolja, pedig orvosként és a szaktárca képviselőjeként is annak erősítéséért kellene dolgoznia.
A Magyar Orvosi Kamara felszólítja Takács Péter államtitkárt, hogy az orvosi autonómia elleni támadásával hagyjon fel! Tartsa tiszteletben az orvosi hivatás egyetemes értékeit, a demokratikusan választott, a gyógyítás megfelelő feltételeiért, a szakma fejlődéséért és a betegellátás minőségének javításáért kiálló köztestületet ne támadja!
Tekintettel arra, hogy az államtitkár a kormányt képviseli, a MOK azzal a kéréssel fordul Orbán Viktor miniszterelnökhöz, hogy ne adjon teret kormányában olyan, az orvosközösséggel szembeni kártékony hatalmi kommunikációnak, melyre legutóbb a szocializmusban volt példa Magyarországon.”
Az eredeti Facebook-bejegyzést itt lehet megtekinteni:
(Magyar Orvosi Kamara/Nyugati Fény/Facebook)
Valódi Hírek










